Tváre JOJ-ky na Raňajkách s Ferrari: Deťom musíme pomáhať!

15.05.2014 15:08 Preženu.sk Relax

Tváre JOJ-ky na Raňajkách s Ferrari: Deťom musíme pomáhať!

Pomáhať chorým deťom je našou povinnosťou. A úžasné je, keď to vezmú do rúk ľudia, ktorí chcú nezištne pomôcť. A my sme boli pri tom!

Pomáhať chorým deťom je mimoriadne ušľachtilé. A najmä, ak sa spojí silný partner, ochota pomôcť a známe tváre, ktoré pritiahnu pozornosť na podporu dobrej veci. Vďaka akcii pod názvom Raňajky s Ferrari a nadácii Bambino sa pre detičky, ktoré trpia cystickou fibrózou pľúc, nevyliečiteľným ochorením spôsobeným genetickou mutáciou v géne, podarilo vyzbierať za necelé dve hodiny neuveriteľných 6200 EUR!

Zdroj: Michal Drapák

Keď vám osud detí nie je ukradnutý

"Cieľom tejto akcie je pomôcť chorým deťom  a pľúcnemu oddeleniu nemocnice v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Ide už o druhý ročník, keďže minulý rok som sa pri rutinnom vyšetrení môjho syna dostal na oddelenie a rozprával som sa s pánom doktorom Mojžišom. Na to, že táto klinika má celoslovenskú pôsobnosť potrebovali súrne dovybavovať prístrojmi, takže takto sa zrodil nápad. Ja som zavolal svojim priateľom, ktorí bezproblémov prišli, doniesli krásne autá a tie sú ťahákom dnešných raňajok, detičky si tu tie autá môžu vyskúšať, sadnúť si do nich, odfotografovať sa. Snom každého chlapca podľa mňa, je aspoň raz v živote sedieť v červenom Ferrari," povedal nám v rozhovore, ale aj mimo kamery organizátor akcie Raňajky s Ferrari Rudolf Durdík.

Zdroj: Michal Drapák

"Na našom oddelení sa stretávame aj s veľmi bežnými ochoreniami dýchacích ciest, no sú tu aj veľmi zložité diagnózy. Najznámejšia je cystická fibróza, ochorenie, ktoré sa nedá vyliečiť, ale iba liečiť a vieme nádherne upraviť stav detí, ktoré tak vedia normálne žiť svoj život," povedala primárka Kliniky detskej pneumológie a ftizeológie v Bratislave, MUDr. Jaroslava Orosová.

Zdroj: Michal Drapák

Podporiť detičky prišli aj JOJ-kári

"Prišla som sem preto, pretože je to charitatívna akcia, ktorej cieľom je vyzbierať peniaze pre deti. A keďže vieme, aký je stav slovenského zdravotníctva a keby sa podarilo vyzbierať len päť eur, tak to malo zmysel. Kto môže byť najzraniteľnejší a najslabší, než choré detičky," povedala moderátorka a mediátorka Renáta Názlerová, ktorú iste dobre poznáte z obrazoviek televízie JOJ a ktorá akciu spolumoderoval so sympatickým hercom a zabávačom Tulim Vojtekom.

Na akcii nechýbali ani ďalšie známe tváre z obrazoviek televízie JOJ - herečky Zuzka Vačková a Bibiana Ondrejková, či moderátorka a redaktorka Nora Hamar Ducká, ktorá prišla aj so svojím manželom a synčekom.

Kartárka Názlerová: Svoj osud chce mať pod kontrolou!

Panelákové TOP 6 Zuzky Vačkovej: Kedy dala "K.O." Mórovej?

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:35 Krimi
06:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
07:45 V zajatí hlbín
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti II.
05:40 Zoolander
07:20 Barva vítězství
09:45 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou