Polojasno
18°
Bratislava
Valéria
20.6.2024
Vedeli ste, čo dokáže 3-minútová MEDITÁCIA ? Zbaví vás stresu, nadváhy a spomalí starnutie
Zdielať na

Vedeli ste, čo dokáže 3-minútová MEDITÁCIA ? Zbaví vás stresu, nadváhy a spomalí starnutie

Zdroj: unsplash/angelina-sarycheva

Žijeme v rýchlom tempe a kvôli povinnostiam si často nestíhame užívať život. Skúste aspoň na chvíľu spomaliť. Krátka denná meditácia vám môže priniesť skvelé výsledky na zlepšenie zdravia a skvalitnenie života.

Máte voči meditácii predsudky a myslíte si, že sa jej venujú len mnísi v kláštoroch? Na meditáciu nedá dopustiť množstvo známych osobností, medzi nimi napríklad Madonna, Demi Moore, Jennifer Aniston, Oprah Winfrey, či Richard Gere, Keanu Reeves a mnohí ďalší. Vyskúšajte to tiež!

Ako správne meditovať? 

Nájdite si pokojné miesto v byte, kde vás nebude nikto rušiť. Ak vám to vyhovuje, môžete sa posadiť do tureckého sedu, ale kľudne môžete len sedieť, alebo ležať. Oči môžete mať zatvorené. Začnite hlbokým dýchaním a sústredením sa na dych, upokojte svoju myseľ, sústreďte sa na jednotlivé orgány v tele a snažte sa ich precítiť. Snažte sa odohnať všetky myšlienky a sústreďte sa len na pocity vo svojom tele. Zotrvajte v meditácii minimálne 3 minúty. Ideálne je meditovať skoro ráno a opäť večer. 

unsplash/mor-shani

5 úžasných výhod krátkej meditácie 

1. Budete šťastnejšia

Meditácia je silná metóda sebareflexie a spôsob prehodnocovania svojich životných hodnôt. Ak sa jej budete venovať pravidelne, nájdete v živote pokoj, harmóniu a budete silnejšia aj pri zvládaní náročných situácii napríklad v práci. Budete šťastnejšia, vyrovnanejšia a pozitívne naladená. 

2. Zlepšíte funkciu mozgu

Zmyslom meditácie je upokojiť svoju myseľ a zastaviť nekonečný cyklus opakovaných myšlienok. Tento „odpočinok“ je veľmi zdravý aj pre náš mozog. Meditácia zvyšuje vašu pozornosť, zlepšuje pamäť a koncentráciu. Vaša myseľ sa upokojí, zvýši sa kreativita a emocionálna stabilita.  

3. Predídete stresu aj starnutiu

Meditácia pomáha zastaviť rýchly chod myšlienok a uvoľňuje negatívnu energiu von z tela. Zbavením sa napätia a negatívnych myšlienok sa spomaľuje starnutie, zvyšuje sa vaša imunita a znižuje sa náchylnosť na ochorenia. Meditácia znižuje stres a tým dokáže udržať krvný tlak v zdravej rovine. 

4. Skvalitníte si spánok

Nedostatok kvalitného spánku má na svedomí mnoho vážnych ochorení, znižuje našu produktivitu a zrýchľuje starnutie. Pravidelná meditácia vám zabezpečí okrem iných výhod aj rýchle zaspávanie a kvalitný spánok, čo výrazne pomôže ku skvalitneniu vášho života. 

5. Ľahšie schudnete

Snažíte sa schudnúť a stále sa vám nedarí? Meditácia vám pomôže aj v tomto prípade. Menej stresu a viac potrebnej energie správne naštartuje váš metabolizmus a budete na najlepšej ceste k úbytku hmotnosti. Každý úspech, aj ten chudnúci, začína najskôr v našej hlave!  

Profimedia

Súvisiace články

Najčítanejšie