Skoro jasno
18°
Bratislava
Gertrúda
19.5.2024
Zelený detox nápoj vám prečistí telo a urýchli chudnutie: Výsledky uvidíte už po týždňovej kúre
Zdielať na

Zelený detox nápoj vám prečistí telo a urýchli chudnutie: Výsledky uvidíte už po týždňovej kúre

Zdroj: Profimedia

Na to, aby ste si prečistili organizmus a dodali telu energiu a vitalitu, nepotrebujete žiadne špeciálne doplnky výživy. Vyskúšajte tento jednoduchý detoxikačný drink, ktorý vám prinesie skvelé výsledky!

Keď je organizmus zanesený toxínmi, nedokáže pečeň správne vykonávať svoje funkcie. V takomto prípade sa vaša snaha schudnúť môže skončiť dokonca priberaním na váhe.

Prvým krokom k úspešnému chudnutiu je jednoznačne očista tela od všetkých nánosov. Tento super výživný nápoj plný vitamínov a potrebnej vlákniny dokáže vyplaviť nečistoty z tela veľmi rýchlo. 

Účinný detoxikačný nápoj 

Ingrediencie: 

  • 1 liter čistej vody 
  • 2 citróny 
  • 2 hrste petržlenovej vňate 
  • 2-3 stopky stonkového zeleru 
  • Hrsť čerstvého koriandru (alebo mleté sušené semená) 

Profimedia

Postup: 

  1. Citróny ošúpte, rozdeľte na mesiačiky a vložte do mixéra spolu s ostatnými surovinami. 
  2. Pridajte vodu a dôkladne rozmixujte. 
  3. Nápoj skladujte v chladničke maximálne 24 hodín. 
  4. Detoxikačný nápoj pite po jednom pohári ráno na lačný žalúdok a jeden večer pred spaním. 
  5. Prvé účinky pocítite už na tretí deň, ideálne je však vydržať v kúre 1 týždeň.   

Ako to funguje? 

Koriander je aromatickým korením, ktorému sú prisudzované mimoriadne detoxikačné vlastnosti. Z tela dokáže odstrániť škodliviny, dokonca tiež toxické kovy. Ničí črevné parazity a uľavuje pri zažívacích ťažkostiach, je prospešný pre činnosť čriev, žalúdka aj pankreasu. 

Stopkový zeler je výborným zdrojom vlákniny, ktorá rozhýbe vaše črevá a pomôže ich očistiť od nánosov. Obsahuje tiež antioxidanty, je vhodný pri liečbe kĺbov, znižuje krvný tlak, je výborný ako prevencia voči rakovine, upokojuje nervový systém a navyše má minimum kalórií. 

Petržlenová vňať svojou schopnosťou zlepšiť trávenie je výborným doplnkom pri detoxikácii organizmu. Okrem toho posilňuje imunitu, odstraňuje z tela zápaly, pomáha pri nepravidelnej menštruácii, podporuje chudnutie a mnohé ďalšie. 

Citrón je ideálny pomocník pri chudnutí. Obsahuje celý rad vitamínov a prospešných látok, ktoré zrýchľujú metabolizmus a znižujú chuť do jedla, má aj močopudné účinky a taktiež podporuje detoxikáciu organizmu. 

 

Súvisiace články

Najčítanejšie