Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Už nikdy nebudete mať obavy! 5 vecí, ktorými sa u gynekologičky rozhodne nemusíte trápiť
Zdielať na

Už nikdy nebudete mať obavy! 5 vecí, ktorými sa u gynekologičky rozhodne nemusíte trápiť

Zdroj: Profimedia

Aj keď návštevy u ženského lekára by sme mali absolvovať pravidelne a mnohé ženy to aj robia, takmer zakaždým nás prehliadka tak trochu vystresuje. Možno vám tieto rady odborníčok pomôžu zvládnuť to nabudúce ľahšie.

Kto by obľuboval návštevy u gynekológa? Práve vyšetrovanie ženských intímnych partií nás vie poriadne rozladiť a niekedy aj zbytočne vystresovať, však?

Dve gynekologičky z Ochshner Health v Louisiane zverejnili video, v ktorom zdieľajú päť vecí, ktoré ste vždy chceli vedieť, ale báli ste sa opýtať, informuje nypost.com. Podľa nich sa totiž pred vyšetrením úplne zbytočne stresujeme hneď niekoľkými vecami a nie je na to dôvod.  

Vo videu s názvom „5 vecí, ktoré by ste podľa gynekológov mali vedieť“ sa vyjadrili ženské lekárky Caitlyn Ranger a Amanda Henne takto: 

1. “Naozaj nás netrápi vaše ochlpenie. Depilované? Oholené? Ozdobené? Práve ste vyšli z fitka? Nezáleží na tom! “ 

2. Vieme, že mávate menštruáciu. Neznepokojuje nás to. Aj ak práve krvácate, príďte. Vnútorné vyšetrenie neraz nie je potrebné a nebude mať žiadny dopad na to, čo budeme robiť a o čom sa budeme rozprávať.“ 

3. “Nehanbite sa. S nami sa môžete rozprávať o všetkom. Verte, že sme už všetko aspoň raz počuli – intímne problémy, pohlavné choroby, výtok. Pokojne to priznajte, nás nevystrašíte.“ 

4. "Vieme, že nosíte spodnú bielizeň. Nemusíte ju pred nami skrývať ani dávať za tričko či do nohavíc."  

5. „A na záver. Sme tu na to, aby sme vám prezerali pohlavné orgány. Vaše nohy nás nezaujímajú. Či a ako sa o svoje nohy a nechty staráte, je len vaša vec, nestresujte sa kvôli tomu!"

@ochsnerhealth We're here to ease your mind. ? Here are five things #gynecologists Caitlyn Ranger, MD, and Amanda Henne, MD, want you to know. #ochsnerhealth #obgyn #pap #doctortok ♬ original sound - Ochsner Health

Video sa stalo okamžite virálne a mnohé ženy gynekologičkám poďakovali za to, že ich upokojili a odpovedali presne to, čo ich roky trápilo.  

Pozrite si aj ďalšie z ich populárnych videí, v ktorom vysvetľujú a ukazujú, čo všetko vás pri gynekologickej prehliadke čaká.  

@ochsnerhealth Don't be a stranger to your first Gyno exam! Join Amanda Henne, MD, and Caitlyn Ranger, MD, as they walk you through a gynecology wellness checkup. #GownsOpenToTheFront #ochsnerhealth #obgyntips #obgynlife #doctorsoftiktok ♬ original sound - Ochsner Health

Súvisiace články

Najčítanejšie