Jasno
15°
Bratislava
Vít
15.6.2024
V Luxusnej knižnici vyšla nádherná publikácia Vyznania
Zdielať na

V Luxusnej knižnici vyšla nádherná publikácia Vyznania

Zdroj: Ikar

V Bratislave uviedli do života jedinečnú publikáciu od autorskej dvojice Kamil Peteraj a Martin Augustín Vyznania. Texty majstra pera a 70 nádherných ilustrácií skúseného výtvarníka.

Pozrite si reportáž z krstu knihy:

Vydarená akcia  

Krstnými rodičmi tohto umeleckého diela sa stali významné osobnosti Slovenskej filharmónie Katarína a Marián Turnerovci. Knihu pokrstili tónmi harfy a slovami z piesne Vyznanie, ktorú zložil pre Mariku Gombitovú práve Kamil Peteraj. Jeho básne predniesla na akcii herečka Katarína Šafaříková a niekoľko pesničiek zaspievala Kristína.  

Súčasťou výpravného vydania je aj luxusná štóla s ilustráciou Martina Augustína, ktorú predstavil módny návrhár Marcel Holubec. Grafickou dizajnérkou knihy je Barbara Baloghová.  

Ikar

Nádherné vyznania  

Vyznania sú novou zbierkou textov a básní výnimočného slovenského básnika Kamila Peteraja. Svojimi nádhernými ilustráciami ju opäť dotvoril výtvarník Martin Augustín. Je to už ich štvrtá spoločná kniha – predtým tu boli Obrazy v textoch, texty v obrazoch, Stále ťa mať, a Sen menom láska.  

Tentoraz dvojica opäť oživila tému lásky, vyznania vrúcnych citov a otvárania skrytých komnát srdca. Láska, porozumenie, vzájomnosť, vášeň... témy, ktoré v súčasnosti tak veľmi potrebujeme šíriť do priestoru, ktorými sa potrebujeme zaoberať a ktoré potrebujeme žiť.  

Na obálke ručne viazanej knihy v bielej koži sa nachádza krásne krištáľové srdce zhotovené v sklárskej dielni Novotný Glass Studio v Novom Bore. Krištáľové srdce na obálke je výsledkom moderných technológií 3D modelovania a tradičného sklárskeho remesla. Materiál je bezolovnatý krištáľ. Krištáľové srdce bolo ručne vyrobené v limitovanom náklade pre toto špeciálne vydanie.  

Publikácia Vyznania vychádza v limitovanom náklade 550 kusov a je dostupná iba na: www.luxusnakniznica.sk 

Ikar

Súvisiace články

Najčítanejšie