Zatiahnuté
18°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Upratujte podľa feng-šuej: Keď vyhodíte z bytu tieto veci, budete šťastnejší!
Zdielať na
Relax a zdravie

Upratujte podľa feng-šuej: Keď vyhodíte z bytu tieto veci, budete šťastnejší!

Zdroj: unsplash.com/kinga-cichewicz

Všeobecne platí, že by ste v byte nemali hromadiť veci, ktoré prinášajú toxickú energiu do života. Stačí sa ich zbaviť a uvidíte, že sa okamžite budete cítiť lepšie!

Hromadenie nepotrebných či pokazených vecí kazí celkový dojem vášho príbytku, ale tiež vás zbytočne oberá o energiu a dobrý pocit v ňom. Čoho všetkého by ste sa mali ihneď zbaviť?

Nenechajte si ujsť obľúbenú reláciu Nové bývanie vždy v nedeľu o 17:50 na JOJke!

Nefungujúce spotrebiče a rozbitý riad

Podľa feng-šuej predstavuje elektronika silu a moc. Keď je však nefunkčná, znamená to problém, ktorý sa môže prejaviť na vašom zdraví, vzťahu alebo práci. Máte na výber buď necháte spotrebič opraviť, alebo ho vyhodíte. To isté sa týka rozbitých tanierov a hrnčekov. Rozbitý riad je podľa feng-šuej najsilnejším magnetom negatívnej energie a okrem toho praskliny poukazujú na problematické vzťahy. Radšej si kúpte nové a váš domov bude zase radostný.

unsplash.com/chuttersnap

Sušené kvety

Sušené kvety predstavujú stagnujúcu energiu. Akonáhle máte doma sušené kvety, je ťažké žiť v prítomnom okamihu. Sušené kvety symbolizujú smrť a chytá sa na ne prach. Zaobstarajte si radšej živé zelené rastliny, ktoré naopak predstavujú život a energiu.

unsplash.com/elaine-howlin

Staré oblečenie

Veci, ktoré už nenosíte a pravdepodobne už nikdy nebudete, niekomu darujte alebo vyhoďte. Keď túžite po niečom novom, rozlúčte sa s niečím starým. Jedine tak sa môžu vaše záležitosti pohnúť dopredu pozitívnym smerom.

Profimedia (ilustračná fotografia)

Zvädnuté alebo mŕtve rastliny

Pokiaľ sú vaše izbové rastliny zvädnuté alebo mŕtve, budú spôsobovať problémy. Možno vás začne trápiť nespavosť a nedostatok energie. Je dokonca možné, že nebudete mať chuť ani na sex, najmä ak máte zvädnuté kvety v spálni.

Profimedia

Stará kozmetika a lieky

Kozmetika alebo lieky po expirácii sú nebezpečné nielen pre vaše zdravie, ale aj pre energiu vášho domova. Tieto predmety obsahujú toxickú energiu, ktorá môže spôsobiť, že ťažko relaxujete. Vyhoďte teda všetky lieky a toaletné potreby, ktoré už máte v kúpeľni dlhú dobu.

TV JOJ

​Pokazené potraviny

Chladnička plná starých potravín môže ohroziť vaše vzťahy. Každý týždeň si teda skontrolujte chladničku, zásuvky, regály na potraviny a vyhoďte tie, ktoré sú vysušené,  pokazené alebo plesnivé. Keď sa túto pravidelnú týždennú inventúru naučíte, budete mať v živote všetko jednoduchšie. Okrem toho si tiež čoskoro všimnete, že oveľa ľahšie vyjadrujete lásku druhým.

unsplash.com/ello

Súvisiace články

Najčítanejšie