Chutné burgre si konečne môžu dopriať už aj vegetariáni

12.04.2021 06:50 Preženu.sk Relax a zdravie
Chutné burgre si konečne môžu dopriať už aj vegetariáni Zdroj: McDonald's
Rôzne chuťové preferencie nielen v jednotlivých krajinách sveta, ale aj v našich končinách, nie sú novinkou. Novinkou nie je ani to, že čoraz väčší záujem je po mäsových alternatívach.

Túto skutočnosť potvrdzujú rôzne štatistiky, a tiež  priamo zákaznícka skúsenosť v najväčšej sieti reštaurácií  na Slovensku. Spoločnosť McDonald's dlhodobo počúva svojich zákazníkov a sleduje trendy v oblasti gastronómie. Aj preto koncom marca uviedla na trh Veggie novinku, ktorá poteší nejedného návštevníka. Svoje klasické menu rozšírila o bezmäsitú ponuku, na ktorej si pochutia vegetariáni, flexiteriáni, ale aj stravníci obľubujúci zmenu jedálnička

Zelenina nikdy nechutila lepšie

V jedálničku mnohých konzumentov mäsa je zelenina väčšinou považovaná za akýsi doplnok, ktorý pomáha k vyváženiu chutí na tanieri. McDonald’s mení pravidlá hry a zeleninu v tomto prípade postavil do role hlavného hrdinu. Svoju ponuku rozšíril o tri bezmäsité novinky – Veggie Burger, Veggie Wrap a Veggie šalát. Zákazníci si tak môžu už dopriať  bezkonkurenčnú chuť zeleninovej placky, ktorá je súčasťou všetkých troch uvedených jedál.

Zdroj: McDonald's

McDonald's ruší mýtus o nesprávne ochutených vegetariánskych burgroch

V prípade Veggie burgra sa placka podáva v žemli, spolu s plátkom Čedaru, čerstvým šalátom a paradajkami s novou jogurtovo-bylinkovou omáčkou.  Po zahryznutí sa môžu zákazníci tešiť na gastronomický zážitok, ktorý zmení aj mýtus o nesprávne  ochutených vegetariánskych burgroch. Svojou chuťou, kvalitnými surovinami a chrumkavosťou sa plnohodnotne vyrovná svojím mäsovým „kolegom“, pričom zeleninová placka nechýba ani v zložení Veggie Wrapu a Veggie šalátu.

Zdroj: McDonald's

Našim zákazníkom chceme stále prinášať niečo nové a tiež ponúkať širšiu ponuku chutných i bezmäsitých jedál. Zaradením troch vegetariánskych noviniek do našej ponuky reagujeme na požiadavky našich zákazníkov a veríme, že nimi oslovíme nielen vegetariánov, či flexiteriánov, ale aj našich stálych zákazníkov, ktorí ocenia nové chute postavené na zeleninovom základe,“ hovorí  Lucia Poláčeková, supervízorka pre McDonald’s na Slovensku.

Zdroj: McDonald's

Ďalší krok v ponuke jedál k udržateľnosti

Pridaním veggie ponuky do McMenu si môžu zákazníci McDonald’s spestriť a nutrične vyvážiť svoje stravovanie o chutne spracovanú zeleninu. Veggie placky totiž obsahujú mrkvu, petržlen, hrášok, brokolicu, cibuľu, zelené, červené a žlté papriky. Chuť je vylepšená o ementálsky typ syru, maslo, slnečnicové semienka, tortilla chipsy a bylinky. Tieto veggie placky neobsahujú žiadny palmový olej. „Tri novinky z radu Veggie sú veľmi chutnou alternatívou pre tých ľudí, ktorí sa mäsu úplne alebo aj čiastočne vyhýbajú nielen kvôli zdravotným benefitom, ale tiež s ohľadom na etický či ekologický aspekt,“ dodáva L. Poláčeková. Nové bezmäsité menu totiž nezavádza spoločnosť iba s cieľom rozšíriť dennú ponuku jedál, ide o ďalší krok smerom k zodpovednému prístupu, ktorý McDonald's dlhodobo presadzuje.

TV Program

23:10 Odobrať z priateľov 2
01:15 Pravdivé lži
03:55 Na chalupe
22:15 Pravdivé lži
01:25 Zelená miestnosť
03:00 Austrália
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXIII.
23:55 Doktori III.
00:55 Doktori III.
23:20 Arthur a Minimojovia
23:45 Najmenší slon na svete
23:50 Máša a medveď II.
22:15 Bez věcí nad věcí
00:05 Čistá práce
01:50 Smrtící parazit