Hneď ako sa narodila bolo jasné, že je iná: Takúto tvár má iba 20 ľudí na celom svete

Hneď ako sa narodila bolo jasné, že je iná: Takúto tvár má iba 20 ľudí na celom svete Zdroj: youtube/truly
Ľudia na ňu pozerajú ako na chodiacu atrakciu a kvôli svojmu vzhľadu sa roky trápila. Dnes je so svojou diagnózou zmierená a dokonca si získala popularitu na sociálnych sieťach.

22-ročná Kawana bola prvou osobou v Brazílii, ktorá sa narodila so syndrómom Barber Say. Túto výnimočnú diagnózu má na svete celkovo iba dvadsať ľudí a život s ňou nie je vôbec ľahký.

Ľudia sa jej boja

Barber Say syndróm je neprehliadnuteľný, vyznačuje sa nadmerným rastom vlasov a ochlpenia, papierovo tenkou a krehkou pokožku náchylnou k vráskam, očnými viečkami otočenými smerom von a neprirodzene veľkými ústami.

Kawana sa narodila bez očných viečok a jej ďasná jej neustále rastú, kvôli čomu musela podstúpiť už viac ako 20 operácií a bude v nich musieť pokračovať do konca života.

Zdroj: youtube/truly

Kawana vyzerá síce úplne inak ako jej rovesníci, má však rovnaké sny, túžby a koníčky, ako dievčatá v jej veku. Kvôli svojmu vzhľadu veľmi trpela, ľudia sa jej posmievali a šikanovali ju a ona sa musela zmieriť s tým, že na toto zriedkavé ochorenie neexistuje liek.

Veľkou oporou je mladej žene jej lekár Marco, ktorý je špecialista na genetiku a o Kawanu sa stará od jej narodenia. Potešilo ho, že jeho pacietke sa dobre darí a dokonca si založila účet na TikToku, na ktorý pridáva rôzne videá, najčastejšie tanečné. Aj týmto spôsobom sa snaží informovať o svojej diagnóze a poukazuje na to, že je dôležité prijať a pochopiť aj ľudí, ktorí sú odlišní. Držíme jej palce!

@dandaramelo22

♬ Amor ou o Litrão - Petter Ferraz & Menor Nico
@dandaramelo22

♬ Jingle Bell Rock - MARIYA
@dandaramelo22

Responder a @leo_b0i

♬ som original - user5593818614854

Zdroj: littlethings.com, TikTok

TV Program

08:30 Prestreté
09:30 Súdna sieň
10:15 Policajti v akcii
08:30 Česko Slovensko má talent
10:15 Simpsonovci XIV.
10:45 Simpsonovci XIV.
08:40 Slnečná
10:30 Bez servítky
11:55 Nákupné maniačky
09:20 Kid Lucky
09:40 Rozprávanie o víle Amálke
09:45 Sníček a Dúhalka
09:15 Můj kámoš špión
11:05 Cirkus
12:55 Jeden a půl rytíře