Prečistia vám telo a pomôžu schudnúť: Jedzte uhorky každý deň, prekvapí vás, čo dokážu

Prečistia vám telo a pomôžu schudnúť: Jedzte uhorky každý deň, prekvapí vás, čo dokážu Zdroj: Profimedia
Hľadáte prirodzený spôsob, ako schudnúť a nechcete pritom hladovať? Zaraďte denne do svojho jedálnička čerstvé šalátové uhorky a uvidíte, čo všetko sa zmení.

Odborníci na výživu sa zhodujú v tom, že uhorky dokážu efektívne stimulovať črevá, prečisťujú tráviace ústrojenstvo, normalizujú metabolizmus a zlepšujú aj vzhľad pokožky. Je to najmä preto, že obsahujú veľké množstvo vody a vlákniny.

​Toto dokáže 1 šalátová uhorka denne

Telo sa zbaví toxínov

Najrôznejšie štúdie preukázali, že uhorky majú prirodzené detoxikačné vlastnosti a pravidelný príjem tejto zeleniny pomôže očistiť pečeň a črevá od nečistôt a toxínov, čím sa zlepší celkové zdravie organizmu.

Pomôžu vám schudnúť

Vysoký obsah vody v uhorkách vám pomôže dosiahnuť rýchle nasýtenie, takže ovládnete oveľa ľahšie prejedanie, ktoré vám môže kaziť snahy o chudnutie. Navyše uhorka neobsahuje tuky a je nízkokalorická, takže je to skvelá voľba pre všetkých, čo chcú chudnúť.

Zlepší sa trávenie

Uhorky obsahujú vlákninu a veľké množstvo vody, čo pomáha veľmi významne pri trávení. Vitamíny v uhorkách tiež pomáhajú zlepšiť fungovanie tráviaceho systému. Jedzte jednu uhorku denne a vyriešite problémy spojené s pohybom čriev, čím sa zbavíte okrem iného zápchy a ďalších ťažkostí.

Zdroj: Profimedia

Telo dostane viac hydratácie

Približne 95 percent uhorky tvorí voda, takže keď budete konzumovať jednu denne, zlepšíte tak celkovú úroveň hydratácie tela. To samozrejme pozitívne ovplyvní vaše celkové zdravie. A ak zabúdate piť, jedzte uhorky!

Vaša pokožka bude žiarivejšia

Tým, že obsahuje uhorka veľa vody, udržuje pokožku hydratovanú. Navyše obsahuje vitamíny B ako niacín a riboflavín spolu s vitamínom C a zinkom, ktoré sú kľúčové pre kvalitu pokožky. Uhorka tiež obsahuje kyselinu kofeovú, ktorá pomáha pri podráždení a zápaloch kože. Keď vylisujete uhorku, jej šťava skvele zaberá na ekzémy, lupienku, žihľavku alebo akné. A účinky uhorky na opuchnuté oči sú známe už dlho. Stačí priložiť na unavené oči plátky uhorky a za chvíľu je po opuchu.

Budete viac chránení pred neurologickými chorobami

Uhorky obsahujú fisetín, čo je látka, ktorá preukázateľne pomáha nášmu mozgu. Okrem toho obsahujú uhorky tiež fosfor. Nedostatok fosforu súvisí so zvýšeným rizikom kognitívnych ochorení. Takže keď budete pravidelne konzumovať uhorky, váš mozog bude ako britva a vaša koncentrácia bude úplne dokonalá!

Zdroj: Profimedia

Zníži sa hladina cukru, krvný tlak a cholesterol

Uhorky obsahujú širokú škálu fenolových zlúčenín, flavonoidov a triterpénov. Podľa vedcov je zvýšený príjem uhoriek sľubný aj pri kontrole vysokej hladiny cukru v krvi. Okrem toho obsahujú uhorky draslík, horčík a vitamín K, čo sú látky dôležité pre správne fungovanie kardiovaskulárneho systému. Nižšie hladiny horčíka a draslíka sú spájané s vyšším krvným tlakom, takže pravidelná konzumácia uhorky zníži nielen tlak, ale tiež cholesterol.

Zníži sa riziko rakoviny

Flavonoid fisetín obsiahnutý práve v uhorkách vzbudil veľkú pozornosť medzi výskumníkmi rakoviny. Okrem antioxidačných a protizápalových vlastností je táto látka spojená so znížením rizika vzniku konkrétnych typov rakoviny.

Vaše kosti budú pevnejšie

Vďaka vitamínu K a vápnika budú pevnejšie aj vaše kosti. Bolo zistené, že vitamín K znižuje riziko zlomenín kostí a tiež hrá dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika v kostiach.

Vyskúšajte tento liečivý uhorkový šalát podporujúci chudnutie. 

Zaraďte do svojho pitného režimu aj osviežujúce uhorkové nápoje, pomôžu vám k plochému brušku!

Zdroj: pinterest.com

Zdroj: healthybeautiful.info

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:30 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:30 Panelák VIII.
05:10 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:50 Před půlnocí
07:50 Příliš pozdě na loučení
09:30 S tváří anděla