Evelyn sa na letné garden party vyzbrojila tipmi od skutočných profíkov

05.08.2020 07:01 Preženu.sk Relax a zdravie
Evelyn sa na letné garden party vyzbrojila tipmi od skutočných profíkov
Príbehy leta 2020 sa nečakane presťahovali z festivalových areálov do našich záhrad, balkónov, či obývačiek. Ste novopečeným párty hostiteľom aj Vy? Chcete sa blysnúť a prekvapiť kamarátov novými príbehmi chutí či molekulárnou kuchyňou?

Evelyn dobre vie, aké to je mať v repertoári na ohúrenie návštevy iba oravský welcome drink. Na najlepšie tipy si treba ísť po rady k odborníkom z fachu, ktorých hviezdne tipy určite osviežia aj tú Vašu garden party.

Prekvapte chuťové bunky novými kombináciami

 Tipov na drinky s exotickými prísadami sa v prehliadačoch ponúka naozaj neúrekom, no predsa radšej uprednostňujeme ingrediencie, ktoré nájdeme bežne doma. Dá sa aj z takýchto prísad pripraviť prekvapivá letná chuť a dosiahnuť zaručený wow efekt?

Určite áno. Takú mätu má doma takmer každý a jej svieža chuť je na leto ako stvorená. Aj Evelyn je, ako sa sama vtipne nazvala „stará mätárka“ a tú svoju rastlinku raz týždenne ľahko resuscituje. Stala sa preto spoločným menovateľom mnohých ingrediencií a trikov, ktoré ju naučil ostrieľaný profesionálny barman Miro Telehanič. Miro vie s chuťami naozaj čarovať a dostal za svoje nápady nejednu prestížnu cenu. Spolu s kamarátom vyrábajú vlastnú značku sirupov, ktorá bola právom nominovaná na barové oscary. Naučí aj Vás, čo je to macerát či espuma, alebo ako premeniť vyprchané víno od suseda na lahodný sirup.

​Posúďte sami. Vyskúšajte si doma tento svieži letný drink:

LEVELYN aka Herbálny Atomizér

  •  2 cl  mätového sirupu s kardamonom a sójovou omáčkou
  • 1 dcl prosecco / šumivé víno
  • pár kvapiek propolisu
  • mäta
  • medovo-bylinkový likér na arómu

Príprava je naozaj jednoduchá a chuťou zaručene prekvapíte. Okrem toho, výrazy ako fermentovaný kaleráb, lyofilizovaná malina, či espuma sa stanú bežnou súčasťou vášho hostiteľského slovníka, ktoré s úžasom ocení aj Váš sused.

Alchýmia v kuchyni

Pre odvážnejších hostiteľov ponúka Martin Korbelič, obľúbený slovenský šéfkuchár známy z televíznych obrazoviek, recepty na prípravu sférickej gule. Čo to tá sférická guľa vlastne je? Rovnakú otázku si samozrejme kládla aj Evelyn. Molekulárna kuchyňa sa môže na prvý pohľad javiť komplikovane, zvládnete ju ale jednoducho aj doma. Koniec koncov, poradila si s ňou hravo aj Evelyn, ktorej obľúbeným párty trikom bol dovtedy „šejkerský minimál“. Spolu s Martinom sa známa komička naučila, čo k tomu potrebuje a či ku konzumácii potrebujete mať ústa ako Julia Roberts. Oku ulahodí spôsob servírovania na machu a pare, z ktorého prípravy sa môže podľa hostiteľského tipu od Evelyn jednoducho stať spoločenská aktivita pre celú partiu. Chutný finger food môžete dozdobiť domácimi sušenými jahodami, mätovým olejom či prachom, ale aj zeleným jahodovým „čipsíkom“. Okrem toho, všetky suroviny sú čisto prírodné. Čo viac si priať? Vyskúšajte aj ďalšie triky od tejto zohratej trojice a aj o vašej párty sa bude ešte dlho rozprávať.

​Talkshows a workshopy nájdete aj naďalej v archíve Bezdymovej zóny (18+) tu. V úlohe moderátorov uvidíte dokonale zohratých kolegov, Veru Wisterovú a Marcela Forgáča, takže je sa na čo tešiť.

Túto zónu priniesla spoločnosť Philip Morris Slovakia, ktorá sa dlhodobo sústredí na vývoj bezdymových výrobkov a jej víziou je budovanie budúcnosti bez dymu. V portfóliu spoločnosti je „bezdymovosť“ zastúpená zariadením na nahrievanie tabaku IQOS, ktoré tabak nespaľuje, ale ho iba nahrieva a tak nevzniká dym, ale aerosól.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

16:30 PRESTRETÉ
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:20 Simpsonovci VII.
17:50 Kosti V.
18:45 Kosti V.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
19:00 Ochrana svedkov II.
17:15 Máša a medveď I.
17:25 Ovečka Shaun I.
17:35 Knihy od Stonožky
16:10 Tygr a sníh
18:10 Věčně mladá
20:15 FILM TÝDNE: Světlo mezi oceány