V každom veku TO ide! Táto žena zhodila 40 kíl a vyzerá lepšie ako v mladosti

V každom veku TO ide! Táto žena zhodila 40 kíl a vyzerá lepšie ako v mladosti Zdroj: Profimedia
Toto je ten najlepší príklad toho, že na zmenu nikdy nie je neskoro. Prestaňte sa vyhovárať, že to nejde a inšpirujte sa touto ženou, ktorá dosiahla skvelé výsledky!

Charlene Bazarian (51) dokázala schudnúť 40 kíl a to aj napriek vyššiemu veku, pôrodom a tiež okoliu, ktoré ju odrádzalo a neverilo, že to zvládne! Dnes vyzerá lepšie ako pred 20-timi rokmi a rovnako sa aj cíti.

Američanka Charlene sa po rokoch prežitých s nadváhou rozhodla pre razantnú zmenu. Prvý impulz k chudnutiu prišiel v kúpeľoch, keď sa nezmestila do bežného županu.

 

Jej prírastok na váhe bol podľa jej slov rovnako ako u mnohých žien, postupný. S nadváhou bojovala už na strednej škole, ďalšie kilá nabrala na vysokej škole a potom pri každom tehotenstve.

Mamička spomína zahanbujúci moment, keď sa v kúpeľoch musela opýtať, či nemajú väčší župan, pretože sa do toho čo dostala jednoducho nezmestila. „Vtedy sa mi prvýkrát otvorili oči a musela som si priznať, že som obézna,“ spomína mamička.

„Ako mladá som s priateľmi jazdila na bicykli, športovala a chodila na lekcie tanca. S pribúdajúcim vekom som sa ale všetkého vzdala a len som pozorovala, ako mi život uteká medzi prstami," hovorí Charlene.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Bazarian (@fbjfit),

Túžila po zmene

Cvičiť začala doma podľa videí, obľúbila si napríklad známu Jillian Michaels. Až potom si našla osobné trénerku. Charlene sa vďaka nej našla v silovom tréningu a úplne jej to zmenilo život.

Charlene sa vzdala cukru, začala cvičiť doma a časom sa stala posilňovňa jej druhým domovom. Podarilo sa jej schudnúť štyridsať kilogramov a posilňovaniu dnes vďačí za to, že jej telo vyzerá lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi.

Tri veci, ktoré jej pomohli najviac

  1. Nelipnúť na kardiu a nebáť sa činiek, pretože práve ťažké váhy zmenia vaše proporcie tela.
  2. Poznať správnu formu a techniku ​​cviku je nevyhnutné. Pomáha to okrem iného predísť zraneniam. Pozor tiež na pretrénovanie.
  3. Celý proces nejde nijako urýchliť. Všetko chce čas. Buďte preto trpezliví.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Bazarian (@fbjfit),

Bez pravidiel v stravovaní to nejde!

"Najväčšiu zmenu, ktorú som urobila, bolo vylúčenie rafinovaného cukru. Pridala som namiesto toho do jedálnička viac vajec, chudého mäsa, ovsené vločky a veľa listovej zelenej zeleniny. Vymenila som bežné zemiaky za sladké zemiaky a bielu ryžu za celozrnnú alebo nastrúhaný karfiol (ako nízkosacharidovú variantu). Vzdala som sa tiež pizze a sladkých nápojov,“ vysvetľuje.

  • Jesť čisto, zdravo a vyvážene neznamená, že si niečo musíte odopierať!
  • Nestačí si o niečom len myslieť, že je to zdravé. Vyhľadávajte si informácie!
  • Uhryznutie, ďobkanie, ochutnanie - to všetko sa počíta do kalorického príjmu!

"Môj život je úplne iný, ako predtým. Robím takmer všetko inak, a to od nakupovania potravín cez varenie, trávenie voľného času, čítanie iných kníh a časopisov až po maličkosti, ako je napríklad to, že nepoužívam výťah,“ hovorí Charlene.

"Tréningy mi dodávajú silu a energiu, aby som zvládla celý zvyšok svojho života. Môj úspech navyše viedol k tomu, že som pomocou sociálnych sietí inšpirovala veľa ostatných ľudí. A to ma hreje pri srdci," dodáva žena, ktorá si život po päťdesiatke nevie vynachváliť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Bazarian (@fbjfit),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Bazarian (@fbjfit),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Charlene Bazarian (@fbjfit),

Zdroj: womenshealthmag.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:35 Súdna sieň
11:25 Aféry
12:15 INKOGNITO
10:00 Najlepšie svetové videá V.
11:15 Áno, šéfe USA II.
12:15 NOVÁ ZÁHRADA
10:00 Nákupné maniačky
11:15 UHÁDNI MÔJ VEK
12:25 Vražedné Miami
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Rybičky Flip a Flap
10:40 Tah pěšcem
12:40 Kapitán Trueno a Svatý Grál
14:40 Bod zlomu