Ako schudnúť zdravo a bez jojo efektu? Ajurvédske tipy vám rýchlo vylepšia postavu

Ako schudnúť zdravo a bez jojo efektu? Ajurvédske tipy vám rýchlo vylepšia postavu Zdroj: unsplash.com
Vyskúšali ste už množstvo diét, ale nikdy sa vám nepodarilo udržať si zníženú hmotnosť? Možno je na čase zabojovať s tukovými vankúšikmi oveľa zdravším a účinnejším spôsobom!

Brušný tuk je výsledkom nesprávneho životného štýlu a zlých stravovacích návykov. Ajurvéda ponúka účinnú a absolútne prírodnú cestu, ako ho zničiť raz a navždy. Prezradíme vám niekoľko jednoduchých a pritom veľmi účinných tipov, s ktorými nielen schudnete, ale si tiež zlepšíte s aj svoje celkové zdravie a pocit zo svojho tela!

Na fitnescentrá a plavárne si budeme musieť ešte počať...​

​Teplá voda s trochou citróna

Citrón detoxikuje vaše telo a v kombinácii s teplou vodou posilňuje tiež pečeň a pomáha odbúravať tuk okolo pásu. Doprajte si jeden veľký pohár hneď ráno po zobudení.

Čaj na spaľovanie toxínov

Uvarte si pravý ajurvédsky čaj na spaľovanie toxínov, ktorý vám krásne prečistí telo a zharmonizuje trávenie. Potrebovať budete polievkovú lyžicu nastrúhaného zázvoru, lyžicu medu, štipku kajenského korenia a polovicu citróna. Môžete pridať ešte vetvičku mäty, prípadne štipku rímskej rasce. Všetky ingrediencie okrem medu varte dvadsať minút v litri vody. Med pridajte až je čaj o teplote približne 40 stupňov. Popíjajte po dúškoch celý deň.

Zdroj: Profimedia (ilustračná fotografia)

​Stavte na mandle

Mandle sú zdrojom vitálnych doplnkov, akými sú horčík, bielkoviny, vitamín E a vláknina. Tieto zložky dokopy dokážu účinne pôsobiť na brušný tuk. Namočte večer štyri mandle do vody a zjedzte ich ako prvú potravinu hneď ráno. Ak ste vypili vodu s citrónom, počkajte 30 minút a potom si dajte odmočené mandle.

Jablčný ocot

Je dokázané, že kyselina octová obsiahnutá v jablčnom octe dokáže aktivovať gény zodpovedné za spaľovanie tukov, zlepšuje trávenie, a to tým, že zabraňuje šíreniu hnilobných procesov v črevách. Dokáže v tele vyrovnať hladiny sodíka a draslíka, a tým sa znižuje telesný tuk. Pridajte 1-2 dve polievkové lyžice jablčného octu do pohára s vodou a vypite 30 minút pred jedlom trikrát denne.

Zdroj: Profimedia

Šťava z aloe vera

Aloe vera sa považuje za jednu z najlepších látok napomáhajúcich chudnutiu. Okrem toho je tiež bohatá na antioxidanty, ktoré vo vašom tele bojujú s voľnými radikálmi. Pravidelné pitie tejto šťavy detoxikuje telo, očisťuje tráviacu štruktúru a ďalej znižuje hmotnosť a ničí brušný tuk. 

Ďalšie rady a tipy

  • Znížte príjem cukru na minimum
  • Znížte príjem sacharidov
  • Dodržiavajte dôkladne pitný režim (okrem hore uvedených doplnkov je najlepšia čistá voda)
  • Silne chladené nápoje nie je dobré kombinovať s jedlom alebo ich piť bezprostredne po jedle, pretože to spomaľujú trávenie.
  • Jedzte ovocie na lačný žalúdok, aby ste prijímali čo najviac výživných látok
  • Striedajte rôzne druhy pohybu a cvičení aspoň 30 minút denne
    Zdroj: unsplash.com

Zdroj: ayurvedictalk.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:00 INKOGNITO
05:45 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
05:35 Prvé oddelenie II.
06:00 Súdna sieň
07:20 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 X Factor Veľká Británia XIV.
07:10 X Factor Veľká Británia XIV.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:15 Jobs
08:30 Příšerákovi
10:10 Bláznivé námluvy