Doktori ju odbili, že je príliš pekná na to, aby mala depresie: Myslíte si, že mali pravdu?

Doktori ju odbili, že je príliš pekná na to, aby mala depresie: Myslíte si, že mali pravdu? Zdroj: facebook/jaderowlands
Myslíte si, že pekní ľudia nemôžu mať depresie a byť nešťastní? Presne o tomto sa mladú mamičku snažil lekár presvedčiť.

Jade je na prvý pohľad atraktívna mladá žena, ktorá sa na väčšine svojich fotiek usmieva. Za jej žiarivým úsmevom sa však skrýva smútok.

Ako prežíva karanténu tvár populárneho Inkognita Zdena Studenková? Toto všetko stíha robiť doma!

Keď mala osemnásť rokov, začala čoraz viac cítiť, že s ňou nie je všetko úplne v poriadku. Pociťovala stavy úzkosti a duševne sa necítila byť v poriadku. Opakované návštevy u rôznych profesionálov však nepriniesli požadovaný výsledok. Doktori jej stanovili diagnózu - úzkosť a depresie. Hoci istý čas brala aj antidepresíva, necítila sa lepšie. "Kdesi hlboko vnútri som tušila, že to nebude depresia. Niečo so mnou nebolo v poriadku," priznala v istom zahraničnom rozhovore. Najväčší šok však zažila na jar, kedy jej jeden z doktorov povedal, že nemôže mať depresie, pretože je príliš pekná a vôbec nevyzerá ako niekto, kto bojuje s duševnou chorobu.

"V podstate mi povedali, že som príliš pekná na to, aby mi pomohli. Odišla som domov s plačom," dodáva Jade. Pomoc nakoniec našla v jednej súkromnej ambulancii, kde jej stanovili hneď niekoľko diagnóz, na ktorých teraz spoločne s odborníkom pracujú. Matka deväťročnej dcérky dokonca založila skupinu, v ktorej chce pomáhať iným duševne nemocným pacientom v mestečku, kde žije. 

Zdroj: thesun.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
09:30 Kosti VII.
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
09:45 Prvé oddelenie
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
08:40 Kincsem
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor