Novonarodenú dcéru jej radili dať do ústavu, dnes je úspešnou modelkou: Pozrite sa na ňu!

Novonarodenú dcéru jej radili dať do ústavu, dnes je úspešnou modelkou: Pozrite sa na ňu! Zdroj: Facebook/Kennedy Garcia
Milujúca mama si vypočula krutý ortieľ lekárov, no odmietla sa svojej dcérky vzdať. Hoci to nemala ľahké, prekonala všetky prekážky a dnes sa živí dokonca modelingom.

Kennedy Garcia (15) z Colorada sa narodila s Downovým syndrómom a ďalšími zdravotnými poruchami. Jej matke Renee lekári bez súcitu povedali, že nebude mať žiaden normálny život a až do dospelosti bude nosiť plienky. Odporúčali jej preto, aby sa netrápila a bábätko radšej dala do ústavu.

Lekárov neposlúchla

„Keď sa mi Kennedy narodila, bola som úplne zlomená. Lekári aj zdravotné sestry ma zahrnuli negatívnymi správami a mojej dcérke nedávali ani štipku nádeje,“ spomína matka, ktorá dodnes nechápe správanie a prístup zdravotníckeho personálu.

Kennedy sa okrem Downovho syndrómu musela popasovať s mnohými zdravotnými komplikáciami, ale ukázala sa ako obrovská bojovníčka.

"Priniesla toľko radosti a smiechu do našich životov a vyrástla z nej nádherná, vtipná mladá žena, ktorá si plní svoje sny,“ hovorí dnes hrdo jej mama, ktorá nikdy ani len neuvažovala, že by sa jej vzdala, ako jej kedysi lekári odporúčali.

Je z nej hviezda modelingu

Kennedy veľmi rada spieva a tancuje, je veľmi spoločenská a zúčastnila sa niekoľkých tanečných súťaží. V poslednom období sa dokonca presadila aj v modelingu, kde je práve pre jej jedinečnosť veľmi žiadaná.

„Má kopec priateľov, rada experimentuje s módou, vlasmi aj mejkapom a modeling je pre ňu splnený sen,“ hovorí jej mama a dodáva, že jej dospievajúca dcéra si našla aj skvelého priateľa, ktorý ju vo všetkom podporuje.

Milujúca mama je na svoju dcéru nesmierne hrdá a verí, že ich príbeh povzbudí aj ďalších rodičov, ktorí majú obavy, ako zvládnu vychovať deti s downovým syndrómom. Držíme jej palce!

Zdroj: thesun.co.uk, Instagram

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

12:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
11:40 Áno, šéfe USA III.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:55 DEDIČSTVO
12:00 Vražedné Miami II.
13:00 Presne takto o rok
14:00 Dr. House I.
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek idú do sveta
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:20 Srdce na správném místě
13:05 Poslední odkaz
14:50 Blbec k večeři