Schudla o polovicu a dnes je modelkou: Pomohol jej jednoduchý trik, ako jesť menej

Schudla o polovicu a dnes je modelkou: Pomohol jej jednoduchý trik, ako jesť menej Zdroj: Profimedia
Obezitou trpela už od detstva a sama neverila, že raz dokáže nad nadváhou zvíťaziť. Kľúčom k úspechu bol paradoxne úplne primitívny fígeľ.

Mathilde Broberg (21) z Dánska dokázala zhodiť polovicu zo svojej pôvodnej váhy a dnes vyzerá úplne inak a inak sa aj cíti. Tajomstvo jej úspechu je také jednoduché, že je ťažké uveriť, že práve toto jej pomohlo najviac.

Bez pohybu to rozhodne nepôjde! Toto radí odborník!

Poníženie ju nakoplo

"Nemohla som s kamarátmi chodiť behať ani plávať či vystrájať. Život obézneho dieťaťa pre mňa nebol jednoduchý," spomína.

S hodnotou BMI štyridsaťjeden sa radila do najvyššej kategórie obezity. Jej neutíchajúcu chuť prejedať sa nezdravým jedlom a láska k čokoláde sa postupom rokov odrazili aj na váhe. Ukazovala takmer sto tridsať kilogramov. Potom, čo ju odmietli pustiť na horskú dráhu, sa Mathilde zo dňa na deň vzdala všetkých svojich nerestí.

Vzdať sa čokolády, čipsov, cestovín a pečiva pre ňu nebolo jednoduché, za vytúžený výsledok to ale stálo. Okrem zdravšieho jedálnička trávila niekoľko hodín týždenne aj v posilňovni, čo sa postupne začalo odrážať na jej postave. 

Takto vyzerala pred premenou...

Zdroj: Profimedia

Chudnúci trik

Mathilde prisudzuje svoj úspech v chudnutí aj účinnému malému triku, ktorým dokáže svoje telo ľahko oklamať. Aby sa cítila skoro plná, konzumuje jedlo čajovou lyžičkou, a porcie tak nemusia byť väčšie ako jej dlaň. "Predtým som jedla tri a pol tisíc kalórií denne. Musela som mať žalúdok koňa. Inak si to neviem vysvetliť," tvrdí Mathilde, ktorá dnes pracuje ako osobná trénerka a modelka.

K terajšej postave však Mathilde neprispelo len cvičenie a zdravá strava, ale aj plastická operácia. Doktori jej chirurgicky odstránili prebytočnú kožu v oblasti brucha, a Mathilde je tak prvýkrát v živote vo svojom tele naozaj spokojná.

"Keby mi niekto pred štyrmi rokmi povedal, že budem profesionálny tréner a modelka, len by som sa mu zasmiala," dodáva Mathilde, ktorá dnes váži o rovných 60 kíl menej.

Skvelý výsledok, však?

View this post on Instagram

I'm in a really good gym flow at the moment 🏆I really enjoy going and listening to podcasts and music. It's like therapy. Working out shouldn't be something you feel forced to do or something you just have to do (otherwise you'll feel bad about yourself) - You gotta find peace with working out and staying in a good flow. Get a program, make sure you get stronger, track your strength by taking notes on your phone or in a little notebook. It's keyyyyy! Hope you've had a great weekend ❤️ _ _ _ _ _ #workoutmotivation#fitnessgirl#fitnessworlddk#strongnotskinny#gymflow#gymlove#workoutselfie#legday#girlswholift#weightlossjourney#weightlossgoals#vægttab#træning#livsstilsændring#sundlivsstil#sundogglad#liftheavy#getstrong#fitbody#thickfit

A post shared by Mathilde H. Broberg (@mathildehbroberg) on

View this post on Instagram

H A P P Y M O N D A Y 🌸 Issa new weeeekkk and that means new goaaalllsss. This week I'll reduce my sugar intake, give 5 compliments daily and drink more water. Other than that I'll focus on myself this week: focus on my future, get some plans together and look for a future job across the ocean. Gonna hit the gym soon for a killaaah leg day - WHO WIT ME!!?💖🌸 STAY THIRSTY and keeeepppp striving for success. No matter what success means to you. Go get it! You are capable of so much more than you think. Never think little about yourself. _ _ _ _ #mondayvibes#stayfocused#success#mandag#newweek#newgoals #weightlosssuccess#weightlossjourney#weightlosscoach#vægttab#vægttabsrejse#dullermedmuller#goldenhour#daylight#fitnessmotivation#gymmotivation#selfworth#thickfit#træning#healthylifestyle#health#beauty#whodat#goodlife#goodlighting#naturalmakeup#selflove#portrait#shoot#onset

A post shared by Mathilde H. Broberg (@mathildehbroberg) on

 

 

Zdroj: prozeny.blesk.cz, thesun.co.uk

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:05 Kixšou
05:35 Súdna sieň
06:25 Súdna sieň
05:10 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:40 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Všechno musí pryč
07:20 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
09:20 Příšerky z vesmíru