Raňajky, ktoré vás zaručene uspia: Ktoré z nich ste mali dnes ráno?

Raňajky, ktoré vás zaručene uspia: Ktoré z nich ste mali dnes ráno? Zdroj: pixabay
Pre niektorých je samotné raňajšie vstávanie do práce utrpením. Ak navyše raňajkujete jednu z týchto potravín, budete sa cítiť bez energie celé doobedie.

Pre niektorých sú práve raňajky tým najdôležitejším jedlom dňa, iní ich bez problémov vynechajú a deň začínajú len s kávou.

Vedeli ste, že vôbec nie je jedno, čo sa objaví na vašom raňajkovom tanieri? Existujú totiž potraviny, ktoré  vás skôr uspia, akoby vám dodali energiu. Týmto by ste sa ráno mali radšej vyhnúť, ak sa chcete už po najedení cítiť super.

Zdroj: pixabay

​Ochutený jogurt

Klasika, ktorá je súčasťou mnohých rodín. Jogurt je sám osebe zdravý, no tie ochutené sú plné cukrov, ktoré vám síce dodajú potrebný nášup, no keď sa cukor z tela vytratí, okamžite vám klesne energia a cítite sa akoby ste si potrebovali znovu pospať.

Pomarančový džús

Ak džús, tak jednoznačne čerstvo odšťavený! V inom prípade opäť vypijete len množstvo cukru, ktoré vás oberá o energiu a pridáva na kilách.

Cereálie

Sú chutné, plné vitamínov aj ovocia, no pozor! Vo väčšine tých, ktoré sa predávajú u nás v potravinách, nájdete aj veľmi veľa skrytého cukru. Ak siahnete po cereáliách, voľte radšej ovsené vločky, ku ktorým pridáte sušené ovocie alebo oriešky.

 

Zdroj: pixabay

​Smoothie

Sú plné ovocia, vitamínov a vlákniny. Na druhej strane, ovocie je plné prírodného cukru, takže do seba hneď ráno dostanete veľa sladkého. Aj preto by ste ovocie v smoothie mali vyvážiť špenátom, možno proteínovým práškom a nesladeným rastlinným mliekom.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:45 LUCKY ROOM
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:45 Súdna sieň
18:45 Súdna sieň
19:50 TIPOS INFO
18:00 Kosti XII.
19:00 Kosti XII.
20:10 Dr. House VIII.
18:10 Požiarnik Sam X.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti I.
18:50 Viking Vicky
18:15 Status Update
20:15 FILM MĚSÍCE: PREMIÉRA NA JOJ CINEMA: The Circle
22:10 Pan Dokonalý