Máte pod očami takéto biele vyrážky? Zistite, čo znamenajú, a ako sa ich zbavíte

Máte pod očami takéto biele vyrážky? Zistite, čo znamenajú, a ako sa ich zbavíte Zdroj: pinterest.com
Ani zďaleka nejde o výnimočný jav, drobné biele hrbolčeky, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v okolí očí, má mnoho ľudí. Možno ste netušili, že sa dajú ľahko odstrániť.

Tieto drobné biele pupienky sa odborne nazývajú Mílie a hoci nám vadia z estetického hľadiska, z toho zdravotného sú úplne neškodné. Prečo sa však trápiť, ak sa ich môžeme celkom ľahko zbaviť?

Mílie na tvári majú najmä novorodenci, u ktorých sa postupne samé vytratia, ale nie sú zriedkavé ani u dospelých. Najčastejšie sa vyskytujú pod očami, ale aj na nose, čele a na iných častiach tela.

Mílie sú v skutočnosti kožné cysty vyplnené proteínom nazvaným keratín. Drobné cysty vzniknú tak, že keratín, ktorý sa zvyčajne nachádza v kožných tkanivách, na vlasoch a v nechtových bunkách, zostane zachytený pod povrchom kože.

Zdroj: pinterest.com

Ako sa ich zbaviť?

Ak si trúfate, môžete sa drobných hrbolčekov zbaviť tak, že ich jemne prepichnete sterilizovanou ihlou a pomocou hygienických vreckoviek vytlačíte von. Uvidíte, že vypadnú von malé perličky bielej až žltej farby.

Ďalšou a jednoduchšou možnosťou je zbaviť sa ich pomocou silného čistiaceho pílingu. Ten si pripravíte jednoducho zmiešaním 2 lyžíc trstinového cukru, šťavou z polovice citróna a z 1 lyžičky olivového oleja. Postihnuté miesta dobre vyčistite, naneste píling ako masku a nechajte pôsobiť 15 minút. Jemne premasírujte a umyte teplou vodou. Výsledok uvidíte hneď!

Ak sa vám s nepríjemným kožným problémom nechce „babrať“ doma, obráťte sa na spoľahlivý kozmetický salón, kde vám pomôžu zbaviť sa bielych bodiek už po jednom sedení!

Stavte na prevenciu

  • Minimalizujte tuky v strave
  • Používajte kozmetiku vhodnú pre váš typ pleti
  • Dbajte na hydratáciu pokožky
  • Dodržiavajte pravidelný pitný režim
  • Stravujte sa pestro a zdravo
  • Pomôže aj pravidelné čistenie pleti u kozmetičky

Zdroj: viralmotion.net

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:45 INKOGNITO
23:05 Extrémna premena II.
20:45 Ja, Earl a dievča na zomretie
23:00 Komando
01:00 Tyran II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
22:00 Myšlienky vraha IV.
22:55 ŽREBOVANIE
21:25 Sam a Max
21:45 ZáchranáRik II.
21:50 Kúzlovanie
20:15 Moje krásná učitelka
22:05 Tenkrát v Kalifornii
23:50 12 let v řetězech