Máte pod očami takéto biele vyrážky? Zistite, čo znamenajú, a ako sa ich zbavíte

Máte pod očami takéto biele vyrážky? Zistite, čo znamenajú, a ako sa ich zbavíte Zdroj: pinterest.com
Ani zďaleka nejde o výnimočný jav, drobné biele hrbolčeky, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v okolí očí, má mnoho ľudí. Možno ste netušili, že sa dajú ľahko odstrániť.

Tieto drobné biele pupienky sa odborne nazývajú Mílie a hoci nám vadia z estetického hľadiska, z toho zdravotného sú úplne neškodné. Prečo sa však trápiť, ak sa ich môžeme celkom ľahko zbaviť?

Mílie na tvári majú najmä novorodenci, u ktorých sa postupne samé vytratia, ale nie sú zriedkavé ani u dospelých. Najčastejšie sa vyskytujú pod očami, ale aj na nose, čele a na iných častiach tela.

Mílie sú v skutočnosti kožné cysty vyplnené proteínom nazvaným keratín. Drobné cysty vzniknú tak, že keratín, ktorý sa zvyčajne nachádza v kožných tkanivách, na vlasoch a v nechtových bunkách, zostane zachytený pod povrchom kože.

Zdroj: pinterest.com

Ako sa ich zbaviť?

Ak si trúfate, môžete sa drobných hrbolčekov zbaviť tak, že ich jemne prepichnete sterilizovanou ihlou a pomocou hygienických vreckoviek vytlačíte von. Uvidíte, že vypadnú von malé perličky bielej až žltej farby.

Ďalšou a jednoduchšou možnosťou je zbaviť sa ich pomocou silného čistiaceho pílingu. Ten si pripravíte jednoducho zmiešaním 2 lyžíc trstinového cukru, šťavou z polovice citróna a z 1 lyžičky olivového oleja. Postihnuté miesta dobre vyčistite, naneste píling ako masku a nechajte pôsobiť 15 minút. Jemne premasírujte a umyte teplou vodou. Výsledok uvidíte hneď!

Ak sa vám s nepríjemným kožným problémom nechce „babrať“ doma, obráťte sa na spoľahlivý kozmetický salón, kde vám pomôžu zbaviť sa bielych bodiek už po jednom sedení!

Stavte na prevenciu

  • Minimalizujte tuky v strave
  • Používajte kozmetiku vhodnú pre váš typ pleti
  • Dbajte na hydratáciu pokožky
  • Dodržiavajte pravidelný pitný režim
  • Stravujte sa pestro a zdravo
  • Pomôže aj pravidelné čistenie pleti u kozmetičky

Zdroj: viralmotion.net

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

14:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 NOVINY O 17:00
14:35 Simpsonovci VI.
15:05 Profesionáli III.
16:05 Najlepšie svetové videá II.
14:30 Spravodlivosť v krvi VI.
15:30 Kosti VII.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
14:25 Robošváb II.
14:50 Sherm a jeho mikróby
15:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
14:35 Láska na tři roky
16:20 Tristan a Isolda
18:35 Anděl v utajení