Tieto veci rozptyľujú negatívnu energiu vo vašom byte: Zbavte sa ich čo najskôr!

Tieto veci rozptyľujú negatívnu energiu vo vašom byte: Zbavte sa ich čo najskôr! Zdroj: Profimedia
Urobte vo svojom príbytku tieto malé zmeny a uvidíte, že sa v ňom budete okamžite cítiť oveľa lepšie.

Skladovanie starých či pokazených vecí, zhromažďovanie suvenírov, ktoré vám je ľúto vyhodiť, nefunkčné spotrebiče, ktorých sa snáď niekedy niekto ujme... Niečo z toho má v domácnosti snáď každý z nás. Toto všetko dokáže brzdiť pozitívnu energiu v byte a neprospieva to ani nášmu zdraviu.

Toto je zoznam vecí, ktorých by sme sa podľa feng-shui mali zbaviť, čím sa prostredie v našom byte okamžite vyčistí.

Nevhodné darčeky

Nevystavujte si po byte suveníry a darčeky od priateľov, ak sa vám nepáčia. Jednoducho ich posuňte niekomu, kto ich ocení viac. Ak vlastníte rôzne veci či dary od osoby, ktorá vám ublížila a momentálne vám nepraje nič dobré, zbavte sa jej! Iba tak urobíte za nepeknými spomienkami hrubú čiaru a nič vám ich už nebude pripomínať.

Slepé zrkadlá

Slepé zrkadlá nazývame tie, ktoré sú už veľmi staré a zničené. Podľa feng-shui by sme v byte všeobecne nemali mať priveľa zrkadiel a už vôbec nie v miestnosti, v ktorej spíme. Tie staré nám vraj dokonca môžu kradnúť energiu vždy, keď okolo nich prejdeme.  

Rozbité a pokazené veci

Nefunkčné spotrebiče, vŕzgajúce dvere, poškodený riad a poháre, ktoré nepoužívame a podobne, to všetko nášmu životu neprináša nič dobré. To, čo sa dá, čím skôr opravte a ostatných vecí sa jednoznačne zbavte. Stojí to za to!

​Predmety so zlými spomienkami

Ak máte v byte zariadenie, či predmet, ktorý vám spôsobil napríklad úraz, zbavte sa ho! Na týchto predmetoch sa totiž bude stále držať zlá energia a dokonca môžu priťahovať ďalšie a ďalšie katastrofy v domácnosti.

Vysušené a umelé kvety

Tomuto doplnku hovorí feng-shui jednoznačné nie! Ak si necháte vysušiť kyticu ruží ako spomienku na romantický večer, je to v poriadku, ale po 2-3 mesiacoch ju vyhoďte. Suché kvety sú lapačmi prachu a symbolizujú niečo smutné a mŕtve. Aby ste mali okolo seba pozitívnu energiu, potrebujete presný opak!

Zdroj: unsplash.com

​Zvädnuté rastliny

Rastliny symbolizujú rast a prosperitu, ale iba vtedy, ak sa im dobre darí a sú zdravé. Ak vám rastlina zjavne zvädla a má viac suchých listov ako živých, vyhoďte ju a kúpte si nový kvet. Ak máte takúto zvädnutú rastlinu napríklad v spálni, môžete sa aj z tohto dôvodu cítiť neustále vyčerpaní a berie vám to napríklad aj chuť na sex.

Staré oblečenie

Tu platí jednoduché pravidlo. Raz za čas si urobte v šatníku poriadok a čo ste nemali 1-2 roky oblečené, buď vyhoďte, alebo podarujte ďalej. Hromadenie starých vecí vám akurát zaberá priestor a zabraňuje prílevu pozitívnej energie.

Zdroj: unsplash.com

Zdroj: mindbodygreen.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

14:25 ZLATKO
15:50 Jumper
17:45 PRÁZDNINY II.
13:35 Bláznivá olympiáda
15:35 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
17:15 Už ani slovo!
14:10 Nákupné maniačky
20:10 Kosti
21:00 INKOGNITO
15:05 Sherm a jeho mikróby
15:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:35 Sam a Max
14:55 Druhá šance
16:45 Můj šálek kávy
18:20 Jmenuji se Jerry