Aké fotky najčastejšie uverejňujete na sociálnych sieťach? Ich skrytý význam vás prekvapí

Aké fotky najčastejšie uverejňujete na sociálnych sieťach? Ich skrytý význam vás prekvapí Zdroj: instagram
Zrejme aj vaši priatelia zaplavujú sociálne siete rôznymi fotkami. Niektorí sa radi prezentujú svojimi kulinárskymi schopnosťami, iní v polohe fitnes fanatikov a niektorí neustále uverejňujú zamilované fotky. Viete, aký je podľa psychológov ich skrytý význam a čo o autoroch fotografií prezradia?

Každý sa rád pochváli tým, čo sa mu podarilo. Najľahšie to ide cez sociálne siete, ktoré sú vyslovene zaplavené rôznymi fotkami vyznaní lásky, detí, jedál, zaujímavých výletov a podobne. Možno to aj niektorí vaši priatelia už trochu preháňajú. Vedeli ste, že odborníci prišli na to, že význam najčastejšie zverejňovaných fotografii je úplne iný ako ich obsah?

Fotky jedál

Sú najpopulárnejšie, keďže sa aj veľmi ľahko fotia. Navyše dobré jedlo na tanieri lahodí asi každému. Ak uverejníte fotku vlastnými rukami pripraveného pokrmu, chcete sa pochváliť tým, čo dokážete. Aj je fotka z luxusnej reštaurácii chcete, aby vám iní závideli, že na to máte. Ak si však fotíte každé jedno jedlo, ktoré zjete, psychológovia tvrdia, že s ním máte veľký problém. Môže sa u vás vyvinúť nadváha alebo porucha stravovania.

Zdroj: instagram

​Fotky zamilovaných

Fotografie šťastných a zamilovaných dvojíc na večeri pri sviečkach, v objatí a rôzne zamilované vyznania jeden druhému... Veru aj týchto vecí je plný facebook či Instagram. Experti však tvrdia, že tieto dvojice nie sú si svojou láskou na sto percent istí a svoje obavy sa snažia práve takto zamaskovať. Na čo by vlastne všetci mali vedieť, že svojho partnera milujete? Nestačí, že to vie on?

Fotky detí

Pre každého rodiča je to jeho dieťa najúžasnejšie, najšikovnejšie a najmúdrejšie. Naozaj musia ľudia zverejňovať fotky jeho prvého jedla, videá prvých slovíčok, prvých krokov? Spomínané veci sú tak intímne a výnimočné, že by si ich mali rodičia vychutnávať a nie pozerať sa na ne skrz mobil, len aby sa nimi pochválili. Experti jednoznačne tvrdia, že matky, ktoré zaplavujú sociálne siete fotkami svojich detí, hľadajú akési uznanie u spoločnosti.

Zdroj: instagram

​Selfie

Pri tomto type fotiek asi netreba veľkého psychológa na to, aby ste spoznali jej skrytý význam, ktorý hovorí – pozrite sa, aká som super, pekná a dajte mi čo najviac lajkov! Extrémny prípad sú sexi selfie, na ktorých sú ženy a muži tip top nahodení. Aj tie hovoria jasnou rečou – obdivujte ma a milujte ma.

Zdroj: instagram

​Skupinové fotky

Nie nadarmo sa hovorí, čím viac priateľov máš, tým si osamelejší. Ak niekto uverejňuje najmä fotky seba v skupine ľudí, podvedome naznačuje, že sa kdesi tam vnútri cíti byť sám a nepochopený.

Fotky krajiniek

Príroda zachytená v istom momente a čase presne taká aká je a vyžaruje z nej pokoj. Presne takéto fotky naznačujú, že ich autor je so svojím životom spokojný a vyrovnaný a miesto každodenného zhonu uprednostňuje skôr pohodu v lone prírody.

Zdroj: instagram

​Skutočné fotky bez filtrov

Sociálne siete sú tu nato, aby ľudia spolu komunikovali. Ak to nepreháňate s fotkami a statusmi a z času na čas uverejnite niečo o sebe, experti v tom nevidia nič zlé. Ak navyše fotky neupravujete a ukazujete sa presne taký, aký ste, ste zrelý človek, ktorý nepotrebuje nikomu nič dokazovať. Sociálne siete používa na prácu a aby bol v kontakte s tými, na ktorých mu záleží a nie aby imponoval ostatným.

Zdroj: instagram

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:45 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Levia stráž II.
05:35 Súdna sieň
06:30 15 minút. KUCHÁR
07:20 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Súdna sieň
06:25 POLICAJTI V AKCII
07:35 Skorumpovaní poliši II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Philomena
08:30 Skleněný zámek
10:45 Láska na tři roky