Aj vy si obhrýzate nechty? Ľudí s týmto zlozvykom spája prekvapivá vlastnosť

Aj vy si obhrýzate nechty? Ľudí s týmto zlozvykom spája prekvapivá vlastnosť Zdroj: Profimedia
Mysleli ste si, že hlavným dôvodom obhrýzania si nechtov je nervozita? Podľa odborníkov je za týmto zlozvykom niečo úplne iné.

Obhrýzanie nechtov patrí medzi najčastejšie zlozvyky, ktoré trápia deti, dospievajúcich a vo veľkej miere aj dospelých ľudí. I keď sa najčastejšie spája s rôznymi psychologickými problémami ako nervozita, stres, či nízke sebavedomie, odborné výskumy dokázali, že za obhrýzaním nechtov je jedna spoločná vlastnosť. Tušíte ktorá?

Čo spája ľudí s týmto zlozvykom?

Možno vás to prekvapí, ale podľa odborných výskumov majú všetci ľudia, ktorí si obhrýzajú nechty, jednu spoločnú vlastnosť, ktorou je:

PERFEKCIONIZMUS!

Títo ľudia sú mimoriadne až extrémne pracovití, stále si dávajú nové a vyššie ciele a spokojní sú iba vtedy, keď sa im všetko podarí na sto percent. Sú to často workoholici, ktorí nevedia oddychovať, sú večne nespokojní, netrpezliví, čo vedie k obhrýzaniu nechtov.

Tento zlozvyk trápi mnoho ľudí po celom svete, rovnako aj celebrity. Medzi slávnych „obhrýzačov“ patria napríklad Eva Mendez, Britney Spears, Elijah Wood, Robbie Williams, Phil Collins či Kate Middleton.

Zdroj: Profimedia

Ako sa tohto zlozvyku zbaviť?

Mali by ste vedieť, že prehnané obhrýzanie nechtov môže viesť k vážnemu poškodeniu nechtov a kože, hrozia tiež zápaly, ale rovnako si týmto zlozvykom môžete poškodiť aj zuby. Nehovoriac o tom, že vás takéto nepekné nechty vždy prezradia a vyzerajú naozaj odpudivo.

Zdroj: Profimedia

Ak si obhrýzate nechty celé roky, určite to nepôjde zo dňa na deň, ale dá sa to zvládnuť. Odborníci porovnávajú tento zlozvyk k fajčeniu.

Niektorým ženám pomohli umelé – gélové nechty, prípadne spevňujúce laky či výrazné farby na nechtoch. Bežne sa však dajú zohnať aj špeciálne prípravky “na znechutenie,” ktorými si nechty pretretie. Tieto prípravky obsahujú látky nepríjemnej horkej či štipľavej chuti, ktorá vás má od zlozvyku odradiť.

Zdroj: bustle.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 REŠTART
22:00 9-1-1 - PREMIEŔA
20:10 Detektív z Hongkongu
22:25 Bohatá zima s JOJkou
22:30 Očista: Volebný rok
20:10 Dr. House VI.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VII.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 FILM TÝDNE: Detektív z Hongkongu
22:10 Parker
00:05 Oheň ohněm