Trápia vás rozšírené žilky na nohách? Laser netreba, takto ľahko sa ich zbavíte aj doma

Trápia vás rozšírené žilky na nohách? Laser netreba, takto ľahko sa ich zbavíte aj doma Zdroj: Profimedia
Tento nepríjemný estetický problém trápi mnoho ľudí, len málokto však vie, že existuje aj domáci spôsob, ako tieto drobné žilky zlikvidovať.

Malé rozšírené žilky môžu vznikať z rôznych dôvodov. Najčastejšie ide o nezdravý spôsob života, sedavé zamestnanie, nadváha či hormonálne zmeny. Odstraňovanie laserom nie je lacná záležitosť a nie každý má na takéto ošetrenie odvahu. Vedeli ste, že existuje aj lacnejší a pritom efektívny spôsob, ako sa ich zbaviť? Vyskúšajte to!

Zelené paradajky

Nezrelé paradajky obsahujú organickú chemickú zlúčeninu – solanín, ktorá môže byť pri konzumácii dokonca jedovatá, na kožné problémy však účinkuje perfektne.

Ako na to?

Na miesta s výskytom drobných rozšírených žiliek naneste zelené paradajky nakrájané na tenšie kolieska. Nechajte pôsobiť 2-3 minúty a následne pokožku dobre nakrémujte hydratačným krémom. Táto látka pokožku vysušuje. Kúru opakujte 10 dní za sebou, potom by sa mali žilky úplne stratiť.

Ak nemáte zelené paradajky, môžete použiť aj surové zemiaky. Účinkujú rovnako. 

Zdroj: Profimedia

Jablčný ocot

Zožeňte si kvalitný jablčný ocot, naneste ho na vatový tampón a postihnuté miesta zľahka potierajte 3-krát denne. Po mesiaci by sa mali žilky úplne stratiť.

Zdroj: Profimedia

Upozornenie!

Tieto prírodné metódy môžete bez obáv vyskúšať na svojich nohách, rozhodne však nie na tvári. Silné látky by na citlivých miestach mohli spôsobiť podráždenie.

Zdroj: Pinterest/healthyfoodhouse.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:35 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
11:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
12:35 Neserte nám pestúnku II.
11:00 Kosti II.
13:00 Dr. House VI.
14:00 Policajt z L.A.
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
11:10 Belle
13:05 Okruh
14:50 O(d)puštění