Potvrdené! Títo domáci miláčikovia zlepšujú zdravie a náladu viac, ako partner

Potvrdené! Títo domáci miláčikovia zlepšujú zdravie a náladu viac, ako partner Zdroj: Profimedia
Aj keď máte chlpy večne po celom byte a venčenie je občas poriadna otrava, viete, že stojí za to ich mať. Vaši chlpatí miláčikovia dokážu dokonca posilniť vaše zdravie!

Hovorí sa, že pes je najvernejší spoločník a mačka zase dokáže vycítiť, kedy ste smutní. Práve títo dvaja najbežnejší domáci miláčikovia dokážu okrem iného posilniť imunitu a dokonca môžete vďaka nim ľahšie schudnúť.

Toto dokáže iba pes a mačka

Okamžité zlepšenie nálady

Máte zlý deň? Cítite sa smutne a osamelo? Vedci dokázali, že už po pol hodine strávenej so psom či mačkou môžete svoj stav výrazne zlepšiť. Hranie, maznanie či obyčajná prechádzka s domácim miláčikom uvoľňuje do mozgu látky, ktoré vyvolávajú pocit šťastia. Zvieratá sa práve z týchto dôvodov používajú aj pri rôznych liečebných terapiách  a ich majitelia sa celkovo cítia viac šťastní.

Zdroj: unsplash.com

​Eliminácia stresu

Kontakt s domácim miláčikom môže tiež znížiť hladinu kortizolu v tele. Kortizol je hormón, ktorý spôsobuje stres, depresie alebo úzkosti. Efekt je veľmi výrazný! Americká štúdia dokonca dokázala, že päť minút strávených s domácim miláčikom bolo pre ľudí osožnejšie ako keby ich strávili so svojim partnerom.

Úľava od bolesti

Vedci tiež špekulujú o tom, či kontakt s domácim miláčikom môže uvoľniť bolesť. Výsledok síce zatiaľ nie je potvrdený, ale môžete si to vyskúšať na vlastnej koži. Ak sa necítite dobre a niečo vás bolí, vyberte sa so psíkom do prírody na prechádzku. Zaručene sa vám okamžite uľaví. 

Zdroj: unsplash.com

Lepšia postava a kondička bez námahy

Pes potrebuje chodiť na prechádzky a venčiť sa minimálne dvakrát denne. Všimnite si, že psíčkari majú dobré a udržiavané postavy, pretože sa denne prechádzajú. Navyše, ak si hľadáte partnera, je práve venčenie psíka jedna zo skvelých možností na zoznámenie sa.

Pevnejšie zdravie

Láska k domácemu zvieraťu, spev vtákov či len obyčajné sledovanie rýb v akváriu, to všetko dokáže upokojiť srdcovú frekvenciu a znížiť krvný tlak. Vlastníci domácich miláčikov majú väčšinou aj prirodzene nižšiu hladinu cholesterolu a celkovo navštevujú lekárov oveľa menej. Nedávna štúdia dokonca potvrdila, že majitelia mačiek majú menšiu pravdepodobnosť úmrtia na srdcové problémy ako tí, ktorí mačky nemajú. Majitelia psov majú zase až deväťkrát vyššiu šancu žiť po infarkte dlhšie ako ľudia, ktorí psov nevlastnia.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:25 Súdna sieň
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:30 Profesionáli VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:20 Enderova hra
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce