Hviezda českého dokumentu Katka: Vychudnutá na kosť a žobre od ľudí

Hviezda českého dokumentu Katka: Vychudnutá na kosť a žobre od ľudí Zdroj: aerofilms.cz
Možno si spomínate na český dokument Katka, ktorý pred pár rokmi valcoval aj naše kiná. Jeho hlavná hrdinka v ňom bojovala so závislosťou od drog a hoci to s ňou vyzeralo nádejne, to ako vyzerá dnes vás asi šokuje.

Režisérke Helene Třeštíkovej sa v roku 2009 podarilo do kín priniesť naozaj jedinečnú snímku. Celých 14 rokov sprevádzala feťáčku Katku jej životom a zachytila život bezdomovkyne a drogovo závislej osoby tak, ako plynul.

Katka počas nakrúcania dokumentu

Zdroj: aerofilms.cz

​Na začiatku nakrúcania mala Katka len devätnásť a za sebou už štyri roky závislosti. Hoci sa za tých 14 rokov niekoľkokrát pokúšala zbaviť drog, natrvalo sa jej to nepodarilo. Ani počas tehotenstva, ani po narodení dcérky Terezky. Na facebooku vznikla aj skupina, ktorá si o Katke pravidelne vymieňa informácie, dokonca aj fotky. A tie aktuálne sú viac ako šokujúce!

Dnes vyzerá takto

Zdroj: facebook

​Katka je na nich vychudnutá takmer na kosť a prepadnutá tvár značí, že závislosti sa nezbavila. Jedna žena ju pred vyše týždňom odfotila na pražskom Karlovom moste, ako kľačí a žobre. Hoci má Katka okolo 40 rokov, na fotkách vyzerá minimálne o dvadsať rokov viac. Mnohí ľudia sa v diskusiách čudujú, že po toľkých rokoch závislosti od heroínu stále žije. Iných zase zaujíma, čo sa stalo s jej dcérkou Terezkou. Tá by mala mať deväť rokov a žiť so svojou babičkou.

Zdroj: facebook

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:10 Prechádzky s dinosaurami
11:05 Na pytlácké stezce
12:40 Pestúnka v akcii
09:25 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
10:25 Keď sa má dom páčiť II.
11:00 Panelák
09:30 Extrémne metódy rodičovstva
10:45 Najlepší dom vyhráva - USA
12:05 KLENOT TV
09:50 Zabi nudu! II.
10:00 Kúzlovanie
10:10 Agi Bagi
08:20 Phoebe v říši divů
10:05 Mortal Instruments: Město z kostí
12:15 Arthur a souboj dvou světů