Takúto jamku pri uchu má iba 5 percent ľudí: Viete, čo znamená?

Takúto jamku pri uchu má iba 5 percent ľudí: Viete, čo znamená? Zdroj: pinterest.com
Hoci to môže vyzerať ako stopa po starom piercingu, nie je to tak. Ide o vrodenú odchýlku, s ktorou sa narodí len niekoľko percent ľudí. Patríte medzi nich?

Ide o vrodený defekt, ktorý sa odborne nazýva preauricular sinus a narodí sa s ním v priemere 5 percent ľudí. O niečo viac sa vyskytuje u ľudí afrického alebo ázijského pôvodu. Ako tieto jamky vznikli a čo vlastne znamenajú?

O čo vlastne ide?

Tieto drobné jamky sa nachádzajú na mieste, kde sa spája ušná chrupavka s tvárou, môžu pripomínať drobnú preliačinu, alebo dierku po piercingu. Tieto jamky sú dedičné, ak ju teda máte, všimnite si svojich rodičov, minimálne na jednej strane ju jeden z nich určite má.

#preauricularsinus #1in100 #alwaysnewhewasspecial #holesaboveears #gills #cutethough

A post shared by Lucy (@needmooredisney) on

Anomáliu po prvýkrát zdokumentoval v roku 1864 nemecký lekár Van Hausinger. Americký biológ Neil Shubin sa domnieva, že tieto jamky by mohli byť “evolučným pozostatkom rybích žiabrov.”

O jamkách pri uchu kolujú rôzne mýty, najčastejšie sa však spájajú s bohatstvom. Ak máte aspoň jednu, nemali by ste sa podľa povier báť o svoje materiálne zabezpečenie.

Môže byť jamka pri uchu nebezpečná?

Ak patríte medzi “vyvolených” s jamkou pri uchu, či už na jednej, alebo oboch stranách, nemusíte sa báť, že by vám kvôli nim niečo hrozilo. Jediným, ale ojedinelým problémom je, že sa do tohto miesta môže dostať infekcia. Vtedy treba vyhľadať lekára a možno bude potrebná liečba antibiotikami.

Akhirnya saya tahu apa nama lubang sebesar ujung pensil di antara daun telinga dan wajah yang dimiliki suami saya : Fistula Preaurikular Kongenital . Suami saya memiliki lubang itu pada dua telinganya, sedangkan bayi kami hanya memiliki lubang itu pada telinga sebelah kiri. Saya pikir ini mungkin penyakit menurun. . Semoga penyakit ini tidak membawa dampak apa-apa pada bayi kami. Karena suami saya sampai saat ini tidak mengeluh apa-apa karena lubang tersebut. Hanya mengeluh kalau ada sekret/cairan yang bau bila dipencet. . Ada beberapa kasus yang dioperasi. Tapi kalau tidak terjadi apa-apa, tak apalah dibiarkan saja. . Saya menganggap itu suatu ciptaan Alloh SWT yang luar biasa 😉 . Sudah bersyukur sekali bayi kami memiliki telinga yang lengkap dan berfungsi normal dan baik 🙏😊 . #preauricularsinus #babycenter #allaboutbaby #FistulaPreaurikularKongenital

A post shared by m r s . B A N D E L L A (@lelylunalie) on

Zdroj: iflscience.com

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

08:40 POLICAJTI V AKCII
09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
08:50 Ochranca II.
11:15 DIVOKÉ KONE
12:50 Simpsonovci XXV.
08:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
09:05 UHÁDNI MÔJ VEK
10:20 Nákupné maniačky
08:55 Oskar v balóne
09:10 ZáchranáRik
09:15 Sníček
08:55 Ostrov pokladů
10:30 Maradona
12:05 Až vyjde měsíc