Alex schudla za osem týždňov 10 kíl: Jej tipy vás zbavia nadváhy a spevnia telo!

Alex schudla za osem týždňov 10 kíl: Jej tipy vás zbavia nadváhy a spevnia telo! Zdroj: Alex Bennett/coach.nine.com.au
Mladá žena sa zapojila do chudnúcej výzvy a zlepšenie životného štýlu jej prinieslo veľmi rýchlo fantastické výsledky. Teraz si to môžete vyskúšať aj vy!

Alex Bennett má len 21 rokov, ale so svojou postavou a životným štýlom nebola spokojná. Rozhodla sa zapojiť do „F45 Challenge,“ čo je 8-týždňová výzva, počas ktorej sú ľudia motivovaní k zdravej strave, cvičeniu, dostanú informácie o výžive, zostavia im jedálniček a najmä, začnú pod dohľadom odborníkov poctivo trénovať.

Alex sa do výzvy pustila naozaj poctivo a nakoniec sa stala aj jeho víťazkou. Za osem týždňov sa jej podarilo z pôvodných 75,7 kg schudnúť na 65,2 kg. Mladá žena je zo svojej premeny nadšená a rozhodne plánuje v cvičení a zdravom stravovaní pokračovať. Toto sú jej tipy, ktoré jej pomohli schudnúť.

Zdroj: Alex Bennett/coach.nine.com.au

Nejde len o zníženie váhy

„Robila som veľkú chybu, ktorú robia určite mnohí. Veľmi som sa sústreďovala na samotné chudnutie a na to, koľko presne chcem schudnúť. Stále to bolo iba o váhe, nie o tom, ako byť fit a posilniť si celkové zdravie.

Počas výzvy som si uvedomila, aké dôležité je cítiť sa naozaj zdravo a plná energie. Vtedy aj chudnutie ide oveľa ľahšie a prirodzenejšie. Zhodila som 10 kíl úplne bez trápenia. Musíte chcieť zmeniť celý životný štýl a robiť viac pre svoje zdravie, to je základ úspešného chudnutia.

Pripravte sa na zmenu

Pred začatím výzvy som si naštudovala všetky informácie na internete. Pripravila som si odporúčané vitamíny, doplnky výživy, nakúpila zdravé potraviny do zásoby. Celá príprava ma veľmi motivovala. Keď chcete naozaj zmenu, je potrebné sa na ňu pripraviť, všetko vám potom pôjde oveľa ľahšie.

Zdroj: Alex Bennett/coach.nine.com.au

Začnite pomaly

Necvičila som každý deň, prvý týždeň to bolo približne štyrikrát, nemohla som viac, bola som príliš vyčerpaná. Pridávala som si postupne, až ku koncu výzvy som zvládala cvičiť každý deň.

Jedna z ťažších vecí bolo vynechanie neskorej večere. Ale zistila som, že som často jedla večer aj bez toho, že som cítila hlad. Všetko je o zvyku a o zabehnutých rutinách. Akonáhle som si spravila program a nenudila som sa, neskoré jedlo mi nechýbalo. Postupne som menila svoje návyky, ráno som začala piť teplú prevarenú vodu s citrónom, počas dňa vodu a tri šálky zeleného čaju každý deň. Rovnako som sa naučila pozorne čítať štítky na potravinách.

Bez zmeny stravy to nepôjde

Zmena jedálnička je pri snahe schudnúť rovnako dôležitá, ako samotné cvičenie. Musela som zmeniť nielen jedlo samotné, ale tiež veľkosť porcií. Menej a častejšie je najlepšia rada. Veľmi dôležité je sledovať si pitný režim, pila som veľa obyčajnej čistej vody a kvalitného zeleného čaju. Sladké som vynechala úplne, čo mi nerobilo najmenší problém. Prvé výsledky tak prišli naozaj veľmi skoro.

Zdroj: Alex Bennett/coach.nine.com.au

Ignorujte váženie

Každodenné váženie pri snahe schudnúť nie je dobrý nápad, môže vás to dokonca demotivovať. Zo začiatku začnete naberať svalstvo, čiže ručička na váhe sa nebude hneď posúvať, s tým treba rátať. Oveľa dôležitejšie je fotografovanie postavy, kde  svoju snahu a pokroky uvidíte veľmi rýchlo.

Počúvajte svoje telo

Ak sa cítite príliš vyčerpane, neprekonávajte sa a radšej si jeden deň oddýchnite. Najmä zo začiatku, keď začnete cvičiť a menej jesť, si organizmus potrebuje na nový režim zvyknúť. Ak počas chudnutia dostanete nutkanie dať si niečo nezdravé, dajte si a sledujte, ako sa budete cítiť. Keď som si zvykla na tú fantastickú energiu, ktorú mám zo zdravého a výživného jedla, už vôbec nemám chuť na to nezdravé, po ktorom som nielen priberala, ale bola som aj unavená a bez energie.“

Zdroj: coach.nine.com.au, Daily Mail

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:45 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Levia stráž II.
05:35 Súdna sieň
06:30 15 minút. KUCHÁR
07:20 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Súdna sieň
06:25 POLICAJTI V AKCII
07:35 Skorumpovaní poliši II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Philomena
08:30 Skleněný zámek
10:45 Láska na tři roky