Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu!

Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu! Zdroj: Profimedia.sk
Slovenky ich milujú a hrdo nosia. Gélové nechty však majú aj jednu veľkú nevýhodu – ich nosenie môže vážne ohroziť vaše zdravie.

Niektoré ženy si umelé nechty nedajú už len z princípu, iné preto, lebo ničia prirodzené nechty. Stále viac žien však na ne nedá dopustiť. Mnohé však vyľakal status na facebooku istej ženy, ktorý znie naozaj hrozivo.

Zdroj: facebook

Jedna z mojich najlepších priateliek si pravidelne dávala robiť gélové nechty, rovnako ako mnohé z nás. Pred jej diagnózou som sa vôbec nezamýšľala, aké nebezpečenstvo môže znamenať UV žiarenie spolu s neurčitou čerstvou chémiou nanesenou na nechty. Našťastie už tento necht nemá, pretože  bola natoľko múdra, aby navštívila doktora, ktorý jej diagnostikoval rakovinu,“ zverila sa so svojou skúsenosťou Lauren Ann a priložila aj fotografiu. Na nej vidieť svetlohnedý pásik, ktorý prechádza stredom nechta. Ide o kožný melanóm, ktorý patrí medzi najzhubnejšie ochorenia, takže tento problém rozhodne netreba podceniť a zanedbať! Laurenina priateľka mala šťastie, keďže včas vyhľadala doktora, ktorý ju vyliečil. Svoju skúsenosť zverejnila práve preto, aby ženy varovala pred nebezpečenstvom gélových nechtov.

Zdroj: Profimedia.sk

​Mnohí odborníci nás varujú, aké nebezpečné je chodiť do solária. Pritom rovnakým UV lúčom vystavujeme aj svoje prsty, hoci len na pár minút. 

Zdroj: facebook

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:15 Profesionáli VII.
23:05 Profesionáli VII.
00:00 Drzá Jordan II.
20:35 Prenasledovaná doktorom
22:30 Lovci väzňov
00:25 Karma je sviňa II.
22:00 Klamári II.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 TOP STAR
22:15 Agi Bagi
22:25 Malí chrobáčikovia
22:30 Tom a Keri
21:50 Oko v oblacích
23:40 V hledáčku střelce
01:20 Princezny