Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu!

Nosíte gélové nechty? Pozor, mohli by skrývať vážnu chorobu! Zdroj: Profimedia.sk
Slovenky ich milujú a hrdo nosia. Gélové nechty však majú aj jednu veľkú nevýhodu – ich nosenie môže vážne ohroziť vaše zdravie.

Niektoré ženy si umelé nechty nedajú už len z princípu, iné preto, lebo ničia prirodzené nechty. Stále viac žien však na ne nedá dopustiť. Mnohé však vyľakal status na facebooku istej ženy, ktorý znie naozaj hrozivo.

Zdroj: facebook

Jedna z mojich najlepších priateliek si pravidelne dávala robiť gélové nechty, rovnako ako mnohé z nás. Pred jej diagnózou som sa vôbec nezamýšľala, aké nebezpečenstvo môže znamenať UV žiarenie spolu s neurčitou čerstvou chémiou nanesenou na nechty. Našťastie už tento necht nemá, pretože  bola natoľko múdra, aby navštívila doktora, ktorý jej diagnostikoval rakovinu,“ zverila sa so svojou skúsenosťou Lauren Ann a priložila aj fotografiu. Na nej vidieť svetlohnedý pásik, ktorý prechádza stredom nechta. Ide o kožný melanóm, ktorý patrí medzi najzhubnejšie ochorenia, takže tento problém rozhodne netreba podceniť a zanedbať! Laurenina priateľka mala šťastie, keďže včas vyhľadala doktora, ktorý ju vyliečil. Svoju skúsenosť zverejnila práve preto, aby ženy varovala pred nebezpečenstvom gélových nechtov.

Zdroj: Profimedia.sk

​Mnohí odborníci nás varujú, aké nebezpečné je chodiť do solária. Pritom rovnakým UV lúčom vystavujeme aj svoje prsty, hoci len na pár minút. 

Zdroj: facebook

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

08:40 POLICAJTI V AKCII
09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
08:50 Ochranca II.
11:15 DIVOKÉ KONE
12:50 Simpsonovci XXV.
08:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
09:05 UHÁDNI MÔJ VEK
10:20 Nákupné maniačky
08:55 Oskar v balóne
09:10 ZáchranáRik
09:15 Sníček
08:55 Ostrov pokladů
10:30 Maradona
12:05 Až vyjde měsíc