Existujú 4 druhy brušného tuku: Ktorý je ten váš a ako sa ho zbaviť?

Existujú 4 druhy brušného tuku: Ktorý je ten váš a ako sa ho zbaviť? Zdroj: pinterest
Ak ste nespokojní s vašim tučným brucho, skúste to zmeniť už dnes! Nie každý tuk je rovnaký a vyžaduje si úplne iný prístup, ako ho čo najefektívnejšie odstrániť.

Snom mnohých žien aj mužov je mať pekne ploché brucho. Keď už nie vyrysované, tak aspoň bez fáld. Ako na to? Najprv musíte vedieť, prečo sa vám brucho vytvorilo a potom čo presne robiť, aby ste sa ho zbavili.

Nafúknuté brucho

Je výsledkom potravín a jedál, ktoré vaše telo nedokáže poriadne stráviť,  alebo je na ne alergické. Keďže ste okrem brucha, štíhla, nemusíte sa hneď pustiť do zbesilého zhadzovania kilogramov. Stačí si nastaviť správnu diétu, z ktorej vyradíte všetky jedlá, ktoré by vám mohli spôsobiť problémy.  Začnite hneď s raňajkami a vyskúšajte niečo nové, čo vám nakopne trávenie. Skúste na čas vylúčiť mliečne výrobky, ktoré zvyknú nafukovať, keďže v žalúdku kvasia. Taktiež vyskúšajte piť čaje alebo smoothies na podporu trávenia. Po každom jedle by ste mali zistiť, ktoré potraviny vám nesedia a jesť ich len výnimočne.

Pneumatika

Neslávna a nenávidená pneumatika okolo pása je výsledok nie dostatočného pohybu a príliš dlhého sedenia na jednom mieste. K jej rastu prispieva, ak jete veľa potravín s vysokých obsahom sacharidov, pijte veľa alkoholu a sladených nápojov. V tomto prípade je rada jednoduchá – musíte sa začať hýbať, úplne zabudnúť na alkohol, sladké koly a začať zdravo žiť! Existuje množstvo diét, pri ktorých nebudete hladovať a sem-tam vám umožnia zobnúť si sladkého, takže sa nebojte. Neuveríte, no pri tomto type tučného bruška, uvidíte zmenu už po veľmi krátkom čase

Zdroj: pinterest

​Tučné spodné brucho

Môžete byť chudá a takmer nemať žiadne brucho, no keď si sadnete, nižšie sa vám vždy urobí faldička? Tá je výsledok dlhého sedenia na jednom mieste a zrejme jedenia stále toho istého jedla. Ideálne by bolo, ak by ste sa pomaly začali hýbať, vypustili niektoré nezdravé potraviny a do jedálnička zaradili viac zeleniny, či presedlali na čerstvé ovocné šťavy.

Stresové brucho

Je to vlastne akési okrúhle vypuklé brucho, ktoré pôsobí takmer ako tehotenské. Zrejme ste v práci pod stresom a chcete všetko urobiť podľa svojich predstav, čo vám dáva zabrať, najmä ak ste v riadiacej pozícii. Často sa stane, že vynecháte obed alebo do seba len rýchlo niečo hodíte, a to je veľká chyba! Nečudujte sa, že vás nafukuje a že máte problémy s trávením. To najdôležitejšie je, zaviesť do stravovania pravidelnosť a zbaviť sa fast foodu! Skúste si večer pripraviť aspoň šalát a zobrať si ho do práce, keď vopred viete, že nebudete stíhať ísť na obed. Na záver, pokúste sa znížiť aj dávky kávy.

Zdroj: olipbeauty.me

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:15 Profesionáli VII.
23:05 Profesionáli VII.
00:00 Drzá Jordan II.
20:35 Prenasledovaná doktorom
22:30 Lovci väzňov
00:25 Karma je sviňa II.
22:00 Klamári II.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 TOP STAR
22:15 Agi Bagi
22:25 Malí chrobáčikovia
22:30 Tom a Keri
21:50 Oko v oblacích
23:40 V hledáčku střelce
01:20 Princezny