10 signálov tela, že pijete málo vody: Ak máte niektorý z nich, ihneď si nalejte!

10 signálov tela, že pijete málo vody: Ak máte niektorý z nich, ihneď si nalejte! Zdroj: Profimedia
V lete pijeme všetci poctivejšie a je pravdou, že vtedy potrebujeme vody viac. Pitný režim je však dôležitý neustále a v zime ho mnohí podceňujeme.

O dôležitosti pitného režimu sa už popísalo mnoho, ako však spoznáte, že nepijete dostatok? Stačí sledovať svoje telo, ak máte niektorý z týchto príznakov, je pravdepodobné, že vaše telo má málo vody. Nezabúdajte, že piť treba počas celého dňa, nie jednorázovo!

1. Bolesti hlavy a závraty

Zažrali ste sa hneď ráno do práce a na obed ste zistili, že ste vypili akurát kávu a glg minerálky? Nuž, vôbec sa nečudujte, že vás začína bolieť hlava! Ak trpíte bolesťami hlavy pravidelne, skúste zlepšiť pitný režim, uvidíte, že sa to výrazne zlepší. Ideálne je mať pred sebou neustále krčah s vodou a pravidelne si dolievať. 

Zdroj: Profimedia

​2. Sucho v ústach

Ak pocítite sucho v ústach, ani nerozmýšľajte a napite sa čistej vody. Ak ste to prehnali s alkoholom, bude vás nasledujúci deň poriadne „sušiť,“ preto by ste príjem vody mali zvýšiť. V tomto prípade je vhodné vodu striedať s minerálkou.

3. Suchá a problematická pokožka

Výrazne suchá pokožka je jedným z príznakov, že trpíte dehydratáciou a môže viesť k oveľa závažnejším problémom. Nedostatok vody znamená, že telo stráca schopnosť vyplavovať škodlivé látky z tela. Výsledkom môže byť napríklad nepríjemné akné.

4. Suché oči

Nedostatok vody má vplyv na celé telo, dokonca aj na náš zrak. Ak málo pijete, oči sú vysušené a podliate krvou, bez vody v tele slzné kanáliky vysychajú. Ak vás trápia podobné problémy, skúste ako prvé zlepšiť pitný režim.

Zdroj: Profimedia

​5. Bolesti kĺbov

Ak je vaše telo dehydrované, trpia aj kĺby, ktoré sú z veľkej časti tvorené vodou. Bolesť kĺbov môže byť z jedným z varovných signálov, že organizmu chýba voda.

6. Strata svalovej hmoty

Aj svaly tvorí z veľkej časti voda, preto je aj pri športovaní nevyhnutné ju dopĺňať. Pred tréningom, počas tréningu i po ňom vás aj vaše svaly udrží hydratované. Pravidelný pitný režim zabraňuje aj vzniku zápalov a bolestí súvisiacich s cvičením.

7. Časté a dlhé choroby

Voda zabezpečuje, že sa z tela neustále vyplavujú toxíny. Ak jej nemáte dostatok, orgány si začnú ťahať vodu zo svojich zásob, ako napríklad z krvi a môže to viesť k celej rade nových ochorení. Nezabúdajte, že ak ochoriete a chcete byť čím skôr fit, dôkladný pitný režim je nevyhnutný.

Zdroj: ISIFA

​8. Extrémna únava

Dehydrovaný organizmus okrem iného spôsobuje nadmernú únavu a to i napriek tomu, že ste v noci dobre spali. Veľký pohár vody a krátka prechádzka na čerstvom vzduchu vám pomôžu okamžite!

9. Problémy s trávením

Voda je nesmierne dôležitá na správne fungovanie všetkých orgánov v tele a na trávenie obzvlášť. Bez správnej hydratácie sa objem a sila hlienu v žalúdku znižuje, čo umožňuje žalúdočnej kyseline napáchať veľa škody v našom tele. Ak máte akékoľvek tráviace problémy, vyskúšajte ako prvé výrazne zlepšiť pitný režim.

10. Predčasné starnutie

Okrem horeuvedených problémov, ktoré vznikajú nedostatočným príjmom vody, vedie zlý pitný režim aj k predčasnej tvorbe vrások. Zbytočne sa budete o svoju pleť starať a utrácať kopec peňazí za kozmetiku, ak bude neustále dehydrovaná. Nezabúdajte, voda je dôležitá rovnako pre zdravie, ako aj pre krásu!

​Aj moč vám napovie

Aj farba vášho moču a pravidelnosť navštevovania toalety vám napovie, či máte dostatok tekutín.

  • Ak ste pili počas dňa dosť, toaletu by ste mali navštíviť 6 až 8 krát.
  • Ak ste pili málo vody, váš moč bude tmavší.
  • Ak ste pili dostatočne, moč by mal mať svetložltú alebo úplne priehľadnú farbu.

Zdroj: lifehack.org

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:45 Únos
01:00 Zdrojový kód
03:00 Noviny TV JOJ
22:20 Premature: Prebudím sa včera
00:25 Letecké katastrofy XV.
01:25 Letecké katastrofy XV.
23:05 Exorcista II.
00:05 Exorcista II.
01:05 Tyran III.
23:10 Príbehy dvoch myší II.
23:35 Zabi nudu! II.
23:40 Ovečka Shaun IV.
22:05 Matky na tahu o Vánocích
23:45 Yves Saint Laurent
01:25 GAL