Super TIP, ako odstrániť z chrupu zubný kameň: Za pár sekúnd bude žiarivo biely

Super TIP, ako odstrániť z chrupu zubný kameň: Za pár sekúnd bude žiarivo biely Zdroj: naturalhealingmagazine.com
Ak vás trápi zubný kameň a nepríjemný bakteriálny povlak na zuboch, nemusíte ihneď utekať k zubárovi. Vyskúšajte ich dôkladne vyčistiť a vybieliť týmito účinnými metódami.

Zubný kameň sa vytvára na zuboch postupne a to väčšinou na horšie dostupných miestach akými sú medzizubné priestory či miesta v blízkosti ďasien. Vytvoria ho  mineralizované ložiská slín, baktérie a stvrdnutý povlak. Zubný kameň sa prejavuje zažltnutými či zhnednutými časťami zubov.

Zubný kameň vám dokáže odstrániť zubár alebo dentálny hygienik špeciálnymi metódami, avšak veľmi účinne sa ho môžete zbaviť aj doma. Tieto spôsoby patria medzi najúčinnejšie.

Účinné metódy na odstránenie zubného kameňa

Ľanové semienka

Ľanové semienka sú super zdravá potravina, ale pomôžu vám aj pri odstraňovaní zubného kameňa. Stačí ak si raz za čas spravíte prírodný píling. Dajte si do úst lyžicu semienok a aspoň 30 sekúnd poriadne žujte a premieľajte si ich okolo zubov. Môžete si tiež naniesť na zubnú kefku pastu, pridať semienka a dôkladne si prečistiť zuby. Poriadne vypláchnite a v prípade potreby opakujte aj na druhý deň.

Zdroj: Profimedia

​Morská soľ

Morská soľ má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti, ktoré sa eliminujú problémy ústnej dutiny, akými sú zápach z úst, povlak či zubný kameň a tiež ich dokážu krásne vybieliť. Jednoducho si 2-3 krát do týždňa naneste malé množstvo morskej soli na zubnú kefku a jemne si prečistite zuby. Morskú soľ môžete použiť aj ako prírodnú ústnu vodu. Pol čajovej lyžičky rozpustite v pohári vody a vypláchnite ústnu dutinu.

Zdroj: pinterest.com

​Vynikajúca je aj metóda oil pulling a vyskúšať môžete aj domácu bieliacu pastu. V každom prípade nezabúdajte na pravidelné prehliadky u svojho zubára!

Zdroj: naturalhealingmagazine.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné