Ázijské tajomstvo bezchybnej pleti: Viete, čo všetko dokáže RYŽOVÁ VODA?

Ázijské tajomstvo bezchybnej pleti: Viete, čo všetko dokáže RYŽOVÁ VODA? Zdroj: Profimedia/myfitmagazine.com
Táto starobylá metóda je medzi ázijskými ženami dodnes považovaná za najúčinnejší spôsob, ako podporiť zdravie a krásu. Zistite, na čo všetko je ryžová voda dobrá!

Ryžová voda sa v ázijskej kultúre využíva už celé stáročia. Ženy ju používajú na oplachovanie pleti, na výživu svojich vlasov, ale tiež ju pravidelne pijú.

Ryžová voda je bohatá na vitamíny a dôležité minerály, ktoré zabezpečujú zdravú pokožku aj vlasy. Toto sú ďalšie dôvody, prečo sa ju oplatí piť!

Je úžasným zdrojom energie

Ryžová voda je plná živín a sacharidov, ktoré sú potrebné na energiu. Pohár ryžovej vody vás naštartuje v ranných hodinách, ale môžete si ju dopriať kedykoľvek, keď budete cítiť únavu.

Zlepší trávenie, vyrieši zápchu 

Voda z ryže je mimoriadne bohatá na vlákninu, čo je veľmi dôležité pre správne fungovanie vyprázdňovania. Rovnako však dokáže zastaviť aj hnačku, je bezpečná dokonca aj pre najmenšie deti.

Zabraňuje dehydratácii

Najmä v letnom období, keď sa veľa potíme, potrebuje naše telo dostatok tekutín. Ryžová voda ich organizmu nielen dodá, ale zabraňuje aj dehydratácii a strate živín.

Pomôže pri zotavovaní

Ryžová voda je používaná ako prírodný liek proti znižovaniu horúčky, pretože obnovuje stratu živín a tekutín. Dokáže tiež urýchliť proces hojenia a zotavenie sa po chorobe.

Posilňuje odolnosť voči chorobám

Keď budete ryžovú vodu piť pravidelne, organizmus bude odolnejší voči chorobám, dokonca aj voči rakovine. Nedávne štúdie dokázali, že ryžová voda dokáže zabrániť aj vzniku Alzheimerovej choroby.

Ochraňuje pokožku pred UV žiarením

Ryžová voda obsahuje veľké množstvo oryzanolu – látky, ktorá chráni pokožku pred škodlivými UV lúčmi. Ďalší z dôvodov, prečo sa ju oplatí piť.

Zdroj: myfitmagazine.com

Ako pripraviť ryžovú vodu?

Vyberte si obľúbený druh ryže a jednoducho ju uvarte v čerstvej vode. Vodu z ryže nalejte do sklenených pohárov, nechajte vychladnúť, uzavrite a skladujte v chladničke. Pite ju pravidelne, aspoň 1 pohár denne.

Zdroj: myfitmagazine.com

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
11:55 Medzi nami zvieratkami
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné