Tie najlepšie cviky na spodné brucho: Akým chybám sa vyhnúť pri cvičení?

Tie najlepšie cviky na spodné brucho: Akým chybám sa vyhnúť pri cvičení?

Cvikov na brucho je veľa. Lenže nie všetky sú účinné. Ak chcete do leta vyzerať skvelo, mali by ste začať pracovať aj na svojom brušku. Ale pozor, má to svoje pravidlá!

Brucho je pre nás jedna z najproblémovejších partií tela. Každá z nás by chcela mať krásne ploché bruško bez tukových vankúšikov. Pri cvičení by ste sa mali vyvarovať niektorých chýb.


Správne cviky na brucho nemusia stačiť pre dosiahnutie želaného výsledku. Vypracované tehličky sú výsledkom snaženia vo viacerých oblastiach. Prečo sa na vašom brušku stále neobjavujú vytúžené tehličky? Dôvody môžu byť rôzne. No nezabudnite, že na spodnú časť brucha sú najúčinnejšie tri cviky, a to obrátené skracovačky. 

Zdroj: Thinkstock

Cvičíte zle

Ak cvičíte doma a neviete presne, ako by ste mali cvičiť, môžete sa inšpirovať aj našimi, alebo inými videami na internete. Dôležité je, že vaše cvičenie nesmie byť jednotvárne. Sval  si na jednotvárne pohyby zvykne. Cviky treba obmieňať a kombinovať.

Zdroj: Thinkstockphoto

Trénujete málo

Ak budete vaše svaly stále precvičovať tým istým spôsobom, ich rast bude stagnovať. Ako je to možné? Nemali by ste zabudnúť na to, že bez úsilia a postupného zvyšovania záťaže pri cvičení váš cieľ nedosiahnete.
Inšpirujte sa cvikmi z videa:

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 POLICAJTI V AKCII
09:05 Simpsonovci XXII.
09:30 Simpsonovci XXII.
10:00 Dovidenia, stará mama! II.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
09:20 Jojko záchranár
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
08:10 Mozek v plamenech
09:50 Lagerfeld - důvěrné
11:25 Dívka z románu