5 skvelých potravín, ktoré vám pomôžu spáliť tuk: Rozlúčte sa s kilami navyše!

5 skvelých potravín, ktoré vám pomôžu spáliť tuk: Rozlúčte sa s kilami navyše! Zdroj: Profimedia
Neriešte dookola, ktoré potraviny by ste nemali jesť. Naopak, do svojho jedálnička zaraďte tie, ktoré vám zaručia zrýchlenie metabolizmu. Pomôžu vám spaľovať tuky a kilá pôjdu dole!

Niektoré potraviny dokážu naštartovať spaľovanie tukov, telo si ich potom prestane ukladať a vy svoj apetít udržíte na uzde. Vďaka tomu sa vám podarí zhodiť kilá bez toho, aby ste sa trápili s nejakou diétou a neustále stresovali s počítaním kalórií. Nasledujúce potraviny skúste zaradiť do svojho pravidelného menu.

Tofu

Možno ste mu ešte neprišli na chuť, no skúste napríklad to lahôdkové, ktoré je chutnejšie. Po miernom opečení si ho dajte na toast a večeru máte hotovú. Tofu má málo kalórií a obsahuje veľké množstvo bielkovín, vďaka čomu vás zasýti na dlhšiu dobu.

Škorica

Tým, že do jedla pridáte štipku škorice, sa vám vyrovná hladina cukru v krvi, ktorá ovplyvňuje úroveň vašej energie. Navyše vás nebudú prepadávať nezastaviteľné chute. Vďaka tomu, že sa spomalí tempo uvoľňovania inzulínu po jedle, sa do tukových zásob uloží menej glukózy.

Zdroj: Profimedia

Zázvor

Rovnako ako škorica, aj zázvor dokáže zahriať a nakopnúť metabolizmus. Preto je vhodný predovšetkým na toto chladné obdobie. Okrem toho ničí bacily a vírusy, takže spolu s citrónom a medom je to ten najlepší horúci čaj, aký si môžete dopriať v chrípkovom období. Len ho nezabúdajte zapíjať obyčajnou vodou, pretože odvodňuje.

Vajcia

Ak chcete zhodiť nejaké to kilo, na raňajky dajte prednosť vajíčkam pred jedlom s vysokým obsahom sacharidov. Naše telo totiž spotrebuje viac energie na trávenie potravín bohatých na bielkoviny, a to znamená, že vďaka tomu spálime aj viac kalórií. To všetko robí z vajíčok úžasnú potravinu pre každého, kto si stráži váhu.

Zdroj: Profimedia

Mandle

Nemusíte sa báť, že keď do svojho jedálnička pridáte mandle, priberiete. Pochopiteľne nie je dobré zjesť celý balíček naraz, ale ak si ich doprajete napríklad do rannej kaše či müssli alebo si ich pár zobnete počas dňa, pomôžu! Obsahujú totiž dobré tuky, znižujú chuť na sladké a na jedlo všeobecne. Štúdie ukazujú, že tí, ktorí si pravidelne doprajú mandle, sú všeobecne štíhlejší ako tí, ktorí ich vôbec nejedia.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 SUPERMAMA
05:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:55 Prvé oddelenie II.
06:15 Prvé oddelenie II.
05:10 Hoď svišťom II.
05:35 TIPOS INFO
05:40 Kutyil s.r.o.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Rozprávky z machu a papradia
06:00 Okruh
07:40 Slunce, seno, erotika
09:35 Jako ty