Vstávajte zdravšie: 3 ranné návyky z ajurvédy, ktoré sa oplatí dodržiavať

Vstávajte zdravšie: 3 ranné návyky z ajurvédy, ktoré sa oplatí dodržiavať Zdroj: Thinstockphotos
Najúčinnejší spôsob, ako posilniť svoje zdravie a nabrať energiu, je dodržiavanie ranných rituálov. Osvojte si jednoduché metódy a už po pár dňoch pocítite zmenu k lepšiemu.

Tieto ranné rituály vám nezaberú veľa času a pri ich pravidelnom dodržiavaní sa budete cítiť oveľa zdravšie a pribudne vám energia hneď od rána.

1. Pohár teplej vody

Ihneď po zobudení sa naučte vypiť pohár teplej vody, najlepšie prevarenej. Môže byť aj vlažná, ale dôležité je, aby nebola studená. Môžete pridať aj pár kvapiek citrónu, alebo jablčného octu. Týmto jednoduchým krokom naštartujete tráviaci systém a telo pripravíte na prijímanie potravy. Prvé jedlo si dajte najskôr po 20-tich minútach.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Čistenie jazyka

Tak, ako je samozrejmosťou umývanie zubov každé ráno, je dôležité starať sa aj o svoj jazyk. Môžete použiť aj zubnú kefku, ale najvhodnejšia je plastová škrabka presne na tento účel, prípadne môžete použiť aj kávovú lyžičku a povlak z jazyka si jednoducho zoškrabte a poriadne vypláchnite. Vďaka čisteniu jazyka sa zbavíte baktérii, ktoré by sa inak dostali do žalúdka a mohli by spôsobovať zdravotné problémy. Rovnako tým zabránite nezdravému pachu z úst a ochoreniam ústnej dutiny.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Lyžička medu

Zožente si kvalitný med, najlepšie domáci a 10 minút pred raňajkami si dajte 1 čajovú lyžičku. Med je plný vitamínov, minerálov a je skvelým zdrojom energie, činnosť mozgu a zvyšuje pracovnú efektivitu. Pokiaľ vám nechutí samostatne, môžete si ho pridať do šálky ranného čaju, alebo kávy. Vždy však počkajte, kým mierne vychladne. Príliš horúca tekutina by vitamíny v mede zabila.

Zdroj: Thinstockphotos

Zdroj: takprosto.cc

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:40 TOP STAR
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
12:55 Simpsonovci IX.
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
13:00 Ochrana svedkov IV.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor
14:15 Lagerfeld - důvěrné