Tmavé kruhy pod očami? Tieto potraviny s nimi zatočia!

Tmavé kruhy pod očami? Tieto potraviny s nimi zatočia! Zdroj: Thinkstockphotos
Za tmavé kruhy pod očami môže mnoho vecí. Ak je však príčinou nekvalitný spánok, máme pár skvelých tipov, ako s nimi zatočiť.

Vyskúšajte tieto potraviny, ktoré váš problém s tmavými kruhmi pod očami vyriešia raz dva!

Vlašské orechy

Musíte dlho do noci pracovať a keď sa uložíte do postele, spánok neprichádza? Väčšinou je na vine nedostatok „spánkového“ hormónu melatonínu. Jeho množstvo v tele si môžete celkom jednoducho zvýšiť tým, že si približne hodinu pred plánovým spánkom doprajete veľkú hrsť vlašských orechov. Funguje to!

Zdroj: Thinkstockphotos

Morské riasy

Obsahujú prospešné omega-3 mastné kyseliny. Vedci zistili, že ich prítomnosť v krvi je výborným liekom proti rôznym poruchám spánku – nočným morám, námesačnosti, neustálemu nevedomému prehadzovaniu sa v posteli a podobne. Stačí si ich dať v pre vás prijateľnej podobe a úprave ako „zákusok“ po večeri. Dajú sa kúpiť aj vo forme krekrov – sú chutné, jemne slané a neprekážajú ani tým, ktorí inak riasam neholdujú. Nájdete ich v predajniach zdravej výživy.

Arašidové maslo

Pripravte si k večeri celozrnný chlieb a natrite ho touto lahôdkou. Optimálna kombinácia sacharidov a telu prospešných rastlinných proteínov pomáha upraviť vnútorný rytmus tela a jednotlivých orgánov. Vy sa dobre vyspíte a po tmavých kruhoch nebude ráno ani stopy.

Zdroj: Thinkstockphotos

Mandle

Mimoriadne zdravá potravina, vynikajúci zdroj minerálov, predovšetkým horčíka. Keď ho máme v tele málo, môže to byť podstatným dôvodom toho, že sa nevyspíme. Nedostatok tohto dôležitého minerálu spôsobuje predovšetkým často prerušovaný a nepokojný spánok.

Harmančekový čaj

Ideálny nápoj pre upokojenie, relaxáciu a lepší spánok poznali už naše prababičky. Najlepšie je dať si ho tak hodinu pred tým, ako pôjdete do postele. Je lepšie kúpiť si kvalitný sypaný čaj ako ten vo vrecúšku. Tiež je potrebné nechať ho desať minút luhovať pod pokrievkou. Takže sa lepšie vyspíte, no ak by sa kruhy pod očami napriek tomu ráno objavili, namočte do odvaru z harmančeka vatové tampóny a položte si ich studené na oči na približne 5 minút. Harmanček tak poslúži dvojitým spôsobom.

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
19:10 Kinosála
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
17:20 Máša a medveď I.
17:30 Cesta za pokladom
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře