Zažltnuté ZUBY od kávy a čaju? 5 tipov pre biely a žiarivý úsmev

Zažltnuté ZUBY od kávy a čaju? 5 tipov pre biely a žiarivý úsmev Zdroj: Thinstockphotos
Neviete si predstaviť ráno bez šálky silnej kávy či čaju? Častý ranný rituál vám však okrem potrebnej energie môže spôsobiť aj zažltnutie zubnej skloviny. Čo s tým?

Káva, čaj, ale aj červené víno a ďalšie potraviny dokážu postupne ztmaviť farbu vášho chrupu. V takomto prípade bežná dentálna hygiena nestačí.

Vyskúšajte niektorú z prírodných metód, ktoré vrátia vašim zubom žiarivú bielu farbu.

1. Pridajte mlieko

Na zažltnuté zuby od kávy či čaju vraj pomôže, ak do nápoja pridáte trochu mlieka. Za tento neestetický problém môžu polyfenoly, ktoré sú v kofeíne obsiahnuté. Mliečne bielkoviny to dokážu eliminovať. Ak teda pijete kávu s mliekom a nepreháňate to s jej množstvom, zuby by odtieň meniť nemali.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Vyskúšajte jedlú sódu

Sóda je tiež jedna z prírodných metód, ktoré naozaj fungujú. Samozrejme, netreba to s ňou preháňať. Ak si z nej nasypete na kefku a zuby si ňou vydrhnete jeden krát do týždňa, zuby budú krásne biele bez poškodenia skloviny. Nezabudnite si následne dôkladne vypláchnuť ústa.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Jahodová „pasta“

Túto prírodnú metódu bielenia zubov poznajú a využívajú aj mnohé celebrity. Stačí v miske popučiť zopár jahôd a zuby následne vydrhnúť. Drobné semienka s vitamínom C zuby šetrne vybielia bez poškodenia zubnej skloviny. Asi 30 minút po aplikácii zuby ešte umyte klasickou zubnou pastou. Jahody totiž obsahujú cukor a kyselinu, takže je vhodné chvíľu počkať, aby ste si nezničili povrch zubov.

Zdroj: Thinstockphotos

4. Pomarančová kôra

Pokiaľ si budete jedenkrát do týždňa trieť šupku z pomaranča o zuby, vitamín C a vápnik sa postarajú o všetky zlé mikroorganizmy, ktoré sa na zuboch usadili. Po pomarančovej kúre si ústa dôkladne vypláchnite vodou, aby sa odplavili kyseliny, ktoré by mohli poškodiť sklovinu. Výsledok sa dostaví po pár týždňoch pravidelného používania.

Zdroj: Thinstockphotos

5. Sila banánu

Podobne ako pri pomaranči, môžete využiť aj banánovú šupku. Vnútrom šupky si pretierajte zuby po dobu 3-4 minút. Následne vypláchnite ústa vodou, ale kefku a zubnú pastu použite najskôr po pol hodine, aby ste zabránili narušeniu zubnej skloviny. Túto metódu môžete pokojne opakovať každý deň. Váš chrup bude o poznanie belší už po pár týždňoch.

Zdroj: Thinstockphotos

Zdroj: prozeny.blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
15:55 Policajti v akcii
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
16:40 Macko Uško
16:50 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Ovečka Shaun VI.
14:55 Slunce, seno, erotika
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové