Letný osviežujúci HIT: Nápoj na lepšie trávenie, štíhlosť a krajšiu pleť

Letný osviežujúci HIT: Nápoj na lepšie trávenie, štíhlosť a krajšiu pleť Zdroj: Thinstockphotos
Tento nápoj si v rôznych obmenách obľúbilo množstvo ľudí po celom svete. Uhorková limonáda vás fantasticky osvieži a podporí vaše zdravie!

Domáca uhorková limonáda, alebo uhorkáda je skvelou možnosťou, ako sa v horúcich dňoch osviežiť a dodať telu vitamíny a potrebnú energiu.

Tento nápoj má nízku kalorickú hodnotu, keďže uhorky obsahujú až 90 percent vody, preto je ideálny aj pri chudnutí. Takouto limonádou dodáte telu vitamíny, ale aj minerálne látky. Draslík a magnézium pomôžu z tela vyplavovať toxíny. Tento nápoj pomáha aj upraviť krvný tlak a pri pravidelnom popíjaní vám výrazne zlepší trávenie.  

Domáca uhorková limonáda

  • 1 šalátovú uhorku
  • 1 limetku, alebo citrón
  • Trstinový cukor
  • 1 liter obyčajnej vody
Zdroj: Thinstockphotos
Postup: Uhorku očistite, nakrájajte na menšie kúsky a vložte do mixéra. Podľa chuti pridajte 2-3 polievkové lyžice cukru, pridajte šťavu z limetky, alebo citróna a zalejte 1 litrom vody. Všetko poriadne rozmixujte. Zmes preceďte cez sitko do džbánu a dajte poriadne zachladiť! Pri podávaní môžete do džbánu pridať niekoľko koliesok uhorky a limetky. 

Zdroj: Thinstockphotos

TIP
Ak vám hustejší nápoj nevyhovuje, môžete si pripraviť variantu bez mixovania. Uhorky len nakrájajte na kolieska, pridajte ostatné ingrediencie a zalejte vodou. Namiesto cukru môžete limonádu osladiť medom, prípadne stéviou. Na ozdobu, ale aj lepšiu chuť môžete pridať zopár čerstvých lístkov mäty.  

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:40 ŽREBOVANIE
19:45 Profesionáli VIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas V.
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
18:55 Jahôdka a jej kamaráti II.
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
18:10 Kid
20:15 Síla života
22:25 Café Society