5 KROKOV ako schudnúť do plaviek: Triky, ktoré určite zaberú!

5 KROKOV ako schudnúť do plaviek: Triky, ktoré určite zaberú! Zdroj: Thinkstockphotos
Teploty na teplomere sa už dostali na tridsiatku. Leto je konečne tu! A práve v tomto období sa nechceme skrývať na pláži v dvojdielnych plavkách.

Napriek tomu, že prevažná väčšina z nás miluje horúce leto, je to aj obdobie plných komplexov. Ukazovať čoraz odhalenejšie telo je neraz kompromitujúca záležitosť.

Plavková sezóna je konečne tu a všetky sa pozeráme do zrkadla s tým, čo je potrebné ešte vylepšiť. Ak však očakávate nejaký výborný tip na to, ako rýchlo schudnúť 10 kilogramov za pár dní – sklameme vás. Chudnutie je totiž proces, ktorý by sa mal stať životným štýlom. Preto je dôležité vytrvať v nových návykoch, ktoré sa stanú automatickými.

Zdroj: Thinkstockphotos

Jedzte z malých tanierov

Porcia na malom tanieri vyzerá oveľa lepšie, ako na veľkom tanieri. Sklamanie z toho, že sme dostali málo, poznajú aj deti. Aj tým porciujeme jedlo na malé taniere a prekvapivo im to stačí.

Zdroj: Thinkstock

Preč s veľkými baleniami

Pri chudnutí platí, že čím viac si toho nakúpite, tým viac toho skonzumujete. Preto by ste si mali vyberať malé balenia potravín sú síce z finančného hľadiska neekonomické, ale pre vašu štíhlu líniu prospešné.

Nekupujte nezdravé potraviny

Potraviny, ktoré vám nepridajú na kráse, jedine tak na vašich kilách, si určite nekupujte. Ak si doprajete čokoládu alebo keksíky, o ktorých si myslíte, že sa ich nedotknete, tak sa trochu klamete. Pravidlo, čo nie je doma, sa neráta – je v tomto prípade pomerne dôležité.

Zdroj: Thinkstock

Veľa zdravých potravín? To nie!

Áno, zdravé potraviny majú byť na vašom jedálnom lístku, nemali by ste to s  konzumáciou preháňať. Nezabudnite na to, že olivový olej je síce zdravý, ale nemá menej kalórií ako maslo, müsli tyčinka je rovnako sladká ako čokoládová a cereálne pečivo má dokonca viac kalórií ako biele.

Jedzte 5 porcií denne

Pravidlo piatich jedál denne platí a ten kto ho nevyskúšal, môže začať. Ide o to, že by sa v krvi udržala stabilná hladina cukru, ktorá bráni záchvatom vlčieho hladu, je dobré zvyknúť si jesť jednotlivé jedlá vždy v rovnakom čase. Pravidelnosť pri stravovaní pomáha lepšie vylučovať tráviace šťavy a celkovo zlepšuje metabolizmus.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny