Šalát, rukola, špenát: V čom nám táto listová zelenina pomôže v horúcom lete?

Šalát, rukola, špenát: V čom nám táto listová zelenina pomôže v horúcom lete?
Zeleninové šaláty sú zdravé, lacné a pre vaše telo sú tým najlepším zdrojom energie a štíhlej figúry. Ktorý šalát konzumujete najradšej vy?

Krehké listy plné vitamínov, minerálov a chlorofylu vám pomôžu k tomu, aby ste si v lete mohli vychutnávať skvelé ľahké jedlo a dobrý pocit z toho, že pre seba niečo robíte.

Rukola - posilňuje iminutu

Ešte nedávno sa u nás takmer neznáma zelenina, stala hitom zdravej kuchyne. Jej šťavnaté lístky horkej chuti sa hodia do šalátov, do bagety, hodia sa k vajíčkam alebo k mäsu. Môžete ich nasekať ako bylinky, ale taktiež z nich môžete uvariť skvelú polievku. V porovnaní s inou listovou zeleninou sa rukola môže pochváliť vysokým podielom vitamínu C a betakaroténu. Doprajte si ju, pretože vám posilní imunitu a prečistí organizmus.  

Špenát- zlepšuje náladu

Možno vám  berie chuť spomienka na zeleninový tanier zo školskej jedálne. Teraz je však najvyšší čas vymazať túto spomienku a vziať špenát na milosť, pretože jedlá pripravené z tejto zeleniny sú skvostné a hlavne zdravé. Sýte špenátové lístky sú zásobárňou minerálov a vitamínov. Špenát podporuje krvotvorbu, posilňuje imunitu, upokojuje  nervy a zvyšuje kvalitu nechtov a vlasov.

Hlávkový šalát – pomáha pri chudnutí

Šalát môžete jesť každý deň. Je ľahko stráviteľný, obsahuje veľa vody a takmer žiadne kalórie. Je preto výborný pri redukčnej diéte. Obsahuje veľa prospešných vitamínov a minerálnych látok – vitamín C, provitamín a vitamíny skupiny A, ktorý chráni organizmus pred škodlivými látkami. Ďalej obsahuje jód, kyselinu listovú a horčík, ktorý pomáha posilniť odolnosť voči stresu.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny