Modelka odmietla chemoterapiu: Rakovinu porazila ananásom a jogou

Modelka odmietla chemoterapiu: Rakovinu porazila ananásom a jogou Zdroj: Daily Mail/Thinstockphotos
Bývalej modelke diagnostikovali agresívnu rakovinu štítnej žľazy. Lekári jej nedávali žiadne optimistické vyhliadky, odhadovali, že jej zostáva najviac päť rokov života.

Candice-Marie Fox sa krutú diagnózu dozvedela už v roku 2011, keď si našla malú hrčku na kľúčnej kosti. Na ultrazvuku a pri následných vyšetreniach sa ukázalo, že má v tele 20 papilárnych karcinómov. Nasledovala náročná operácia, kde jej nálezy odstránili, inak by podľa lekárov zomrela do jedného roka.

Odmietla liečbu

Choroba sa po čase ozvala opäť a tentokrát rakovina zasiahla črevá a pľúca. Lekári navrhli okamžitú chemoterapiu a dávali jej nádej na maximálne päť rokov života. "Chemoterapiu som odmietla. Môj  bratranec a tiež blízky priateľ zomreli práve po chemoterapii. Povedala som lekárom, že sa pustím do boja s chorobou sama," vyjadrila sa pre Daily Mail Candice.

Zdroj: Daily Mail

Pomohla strava a cvičenie

Candice sa rozhodla radikálne zmeniť svoj jedálniček a to okamžite. Každý deň zjedla 3 čerstvé ananásy, veľké množstvá grapefruitov, citrónov, kiwi, ale tiež jablká a banány. Všetky tieto druhy ovocia obsahujú proteíny – bromelíny, ktoré dokážu likvidovať nádory. Zo stravy úplne vylúčila mäso, masové výrobky a alkohol. Mladá žena skoncovala aj s fajčením a s používaním chemických kozmetických a čistiacich výrobkov. Opustila manžela, ktorý jej v ťažkej chorobe nebol oporou a začala intenzívne cvičiť jogu.

Čo na to odborníci?

Po pol roku radikálnej zmeny životného štýlu sa lekári nestačili čudovať. Podľa výsledkov sa krásna žena a obrovská bojovníčka vyliečila z rakoviny štvrtého štádia. Výsledky ukázali, že hladina proteínu produkovaného rakovinovými bunkami klesla z 13 na 0,7. Riaditeľ nemocnice, onkológ Mark Simon, sa vyjadril takto: “Špeciálna diéta spolu s cvičením hrá pri boji s chorobou obrovskú úlohu, rovnako ako pozitívne myslenie!”


“S odstupom času, keď sa v mojom tele nenachádzajú žiadne nádory, som vďačná za chorobu, ktorá ma postihla. Vďaka nej sa stal zo mňa úplne nový človek. Teším sa z každého nového rána a mám jasno v tom, čo chcem robiť so svojím životom!”, dodáva žena, ktorá sa svojím prístupom k ochoreniu stala vzorom pre mnohých.

Zdroj: Daily Mail

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:35 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
15:25 "Kam čert nemůže"
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
16:50 Hanička a Murko pre najmenších
17:00 Ovečka Shaun VI.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře