Jednoduchý trik, s ktorým vyčistíte aj veľmi zanesený sporák za pár sekúnd!

Jednoduchý trik, s ktorým vyčistíte aj veľmi zanesený sporák za pár sekúnd!

Tiež nepatrí čistenie sporáka medzi vaše obľúbené činnosti? Natrápite sa a výsledok aj tak nie je uspokojivý? Vyskúšajte tento rýchly trik, ktorý vyčistí špinu a mastnotu bez námahy.

Najlepšie je čistiť sporák a rúru pravidelne, po každom pečení, či varení. Občas však musíme drhnúť aj zaschnutú špinu a pripálené zvyšky a to veru nie je žiadna zábava. Pri plynovom sporáku sú problémové najmä mriežky, z ktorých ide špina a mastnota naozaj ťažko dole.

Domáci prostriedok na čistenie sporáka

Vyskúšať môžete aj domáci čistiaci prostriedok, ktorý si pripravíte celkom jednoducho. Stačí zmiešať jedno balenie prášku do pečiva, alebo sódy bikarbóny a jednu čajovú lyžičku vody. Zo surovín vypracujte jemnú pastu. Znečistené miesta najskôr vyčistite bežným čistiacim prostriedkom a dočistite touto pastou. Na záver pretrite vlhkou handričkou.

Takto vyčistíte mriežky na sporáku

Vyčistiť mriežky na sporáku od mastnoty a pripálených čiernych zvyškov, to chce naozaj dosť úsilia a výsledok aj tak nie je vždy uspokojivý. Vyskúšajte jednoduchú metódu podľa nášho videonávodu. Stačí vám čistiaci prostriedok v spreji a igelitové sáčky, ktoré pomôžu pri uvoľňovaní špiny. Uvidíte, že týmto spôsobom vyčistíte mriežky zo sporáka úplne dokonale. Nielen mastnota, ale aj čierne usadeniny a spáleniny pôjdu dole jedna radosť!

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

14:15 Kráľ Škorpión 3
16:30 Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození
19:00 Krimi
15:10 Na krídlach lásky
17:15 Áno, šéfe USA III.
18:15 Áno, šéfe USA III.
15:30 INKOGNITO
16:50 INKOGNITO
17:55 Vraždy v Brokenwoode IV.
15:35 Zabi nudu!
15:45 Zabi nudu! II.
15:50 Dážďovečky
13:45 I pro lásku se zabíjí
15:55 Za hranici
17:45 Divergence