Poznáte metódu oil pulling? Vybieli vám zuby, vylepší pleť a zmierni migrénu

Poznáte metódu oil pulling? Vybieli vám zuby, vylepší pleť a zmierni migrénu Zdroj: profimedia
Starobylá ajurvédska metóda má množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Ide vlastne o vyplachovanie úst olejom. Táto praktika predstavuje jednoduchý a finančne nenáročný spôsob, akým si môžete posilniť zdravie.

Jediné, čo potrebujete, je kvalitný olej – najlepšie vám poslúži kokosový, alebo sezamový. Pri tejto metóde je dôležitá pravidelnosť. Ak ju však zahrniete medzi bežné činnosti, prekvapí vás fantastickými účinkami.

1. Vybieli zuby

Ak vyskúšate túto efektnú prírodnú metódu, nebudete si ďalej ničiť sklovinu bielením u zubára, alebo rôznymi bieliacimi prostriedkami. Pravidelné preplachovanie olejom, dokáže aj s nepekným zafarbením urobiť zázraky! Zhruba po dvoch týždňoch budú vaše zuby belšie, ďasná budú zdravšie a jazyk bude úplne bez povlaku.

2. Predchádza zubnému kazu a zápachu z úst

Oil pulling pomáha predchádzať ochoreniu ďasien, znižuje tvorbu zubného kazu a tiež znižuje zápach, ktorý je často spôsobený nahromadenými baktériami, ktoré sa nachádzajú v ústach.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Pomôže s kožnými problémami

Premielanie oleja v ústach vylúči z tela toxíny a vďaka tomu bude vaša pleť krajšia a zdravšia. Tento prírodný spôsob vám účinne zmierni akné, ekzémy, lupienku a mnoho ďalších problémov s pokožkou.

4. Zmierni migrény a bolesti hlavy

Nahromadené toxíny v tele majú za následok aj migrény a bolesti hlavy. Je preukázané, že pravidelným oil pullingom sa tieto nepríjemné stavy výrazne zlepšia.

Aký je postup?

Preplachovanie úst olejom je vhodné hneď ráno po zobudení. Najskôr vypite pohár vody s citrónom a môžete začať. 1 až 2 lyžičky kokosového oleja vložte do úst približne 20 minút si ho omieľajte v ústnej dutine. Olej sa postupne roztopí, ale snažte sa vydržať. Táto doba je dostatočne dlhá na to, aby olej nabral na seba povlak a baktérie z ústnej dutiny. Olej vypľujte, najlepšie do servítky, ktorú hodíte do odpadkového koša. Je totiž plný toxínov a nie je dobré vypľúvať ho do umývadla. Následne ústa prepláchnite teplou vodou a vyčistite si zuby. Ideálna je prírodná pasta bez fluoridu.

TV Program

21:50 INKOGNITO
23:00 Myšlienky vraha IV.
23:55 Profesionáli II.
22:20 V divočine s Bearom Gryllsom
23:20 OKTAGON - VÝZVA IV.
00:30 Život po ľuďoch
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kravaťáci VII.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:15 Alibi na klíč
23:55 Všechny prachy světa
02:00 Politické kruhy