Ako využiť škrupiny z vajíčok? Vyskúšajte 5 netradičných tipov

Ako využiť škrupiny z vajíčok? Vyskúšajte 5 netradičných tipov Zdroj: Thinstockphotos
Vaječné škrupiny obsahujú až 90 percent vápnika a preto je škoda, ak skončia v koši. Naučte sa ich využiť v domácnosti, poslúžia aj na pleť, či ako efektný dekoratívny doplnok.

Vajíčka sa využívajú v každej domácnosti v hojnom počte, najmä v období sviatkov. Vedeli ste, že z vajec je okrem obsahu užitočný aj obal? Vyskúšajte niektorý z piatich tipov a objavte pozitívne účinky vaječných škrupín.

1. Výživná maska na tvár

Vaječné škrupiny rozdrvte na prášok a vyšľahajte ho s vaječným bielkom. Naneste na vyčistenú pokožku a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Prípravok môžete použiť aj ako píling. Maska je vhodná na suchú pokožku. Po pravidelnej aplikácii bude vaša pleť jemná a hydratovaná.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Hnojivo na rastliny

Obsah vápnika a ďalších minerálov vo vaječných škrupinách prospeje aj vašej záhrade. Rozdrvte škrupiny na drobné kúsky a pri sadení ich nasypte do každej jamky. Keď rastliny vyrastú, prisypávajte k nim čerstvé škrupiny každé dva týždne.

3. Bielidlo na bielizeň

Ak sa chystáte prať bielu bielizeň, vyskúšajte rozdrvené škrupiny vložiť do sieťky na pranie. Bielizeň bude krásne biela a zmizne z nej šedý nádych.

4. Efektná dekorácia

Pokiaľ sa vám podarí rozbiť vajíčko tak, aby sa zachovala väčšia polovica, môžete ju následne vyzdobiť a vymaľovať a použiť ako svietnik na malú sviečku. Rovnakým spôsobom si môžete vyrobiť rôzne jarné a veľkonočné dekorácie.

Zdroj: Instagram

5. Liečivý nápoj

Očistené a opláchnuté vaječné škrupiny z piatich vajec rozdrvte a zalejte 3 litrami horúcej vody. Nechajte vychladnúť a následne uskladnite v chladničke. Každý deň si doprajte 2 poháre tohto nápoja, chuť môžete vylepšiť napríklad citrónom. Nápoj dodá vášmu organizmu potrebný vápnik a prečistí vám krv.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

17:00 Neskrotná
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:10 Áno, šéfe USA VI.
18:10 Áno, šéfe USA VI.
19:10 Kinosála
16:55 Policajti v akcii
18:00 Klamári I.
19:00 Klamári I.
17:10 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
17:20 Máša a medveď I.
17:30 Cesta za pokladom
16:50 Hluboká voda
18:45 Asterix a Vikingové
20:15 Na shledanou tam nahoře