Vyskúšajte obľúbený nápoj celebrít: Pomôže vám schudnúť a udržať mladosť

Vyskúšajte obľúbený nápoj celebrít: Pomôže vám schudnúť a udržať mladosť Zdroj: Thinstockphotos
Sľubuje zoštíhlenie, zvýšenie imunity, zlepšenie stavu pokožky a spomalenie starnutia. Nedá na neho dopustiť napríklad Madonna, Lady Gaga, Courtney Cox, Jessica Simpson, Rihanna, či krásna Gisele Bundchen. O aký nápoj ide?

Nápojom so zázračnými účinkami, ktorý je právom označovaný za tekutinu života, je kokosová voda.

Je to prirodzene čistá priehľadná tekutina získa z mladých zelených orechov. V nesladenej verzii a bio kvalite ju nájdete v obchodoch so zdravou výživou.

Táto blahodárna tekutina má vysoký obsah vitamínov a minerálov, neobsahuje tuk, ani cholesterol.

Vďaka rovnováhe draslíka a sodíka výborne hydratuje a pomáha pri chudnutí. Toto sú jej najvýznamnejšie účinky.

Zdroj: instagram

Chudnutie a rýchlejší metabolizmus

Kokosová voda je 100-percentne prírodným produktom a preto patrí k najzdravším doplnkom pri chudnutí. Skúste si ju dopriať hneď ráno, ako súčasť raňajok. Môžete ju piť samostatne, ale hodí sa aj do rôznych nápojov, kokteilov, či smoothies. Pravidelné popíjanie kokosovej vody zvyšuje funkciu metabolizmu, vďaka čomu dokáže organizmus rýchlejšie spracovať cukry. Z tohto dôvodu hladina inzulínu v krvi klesá rýchlejšie. Získate tak viac energie a rýchlejšie sa zbavíte tukov.

Detoxikácia

Kokosová voda obsahuje vzácne antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a následne znižujú opuchy rúk a nôh. Je užitočná pre chorých pacientov, pretože pomáha k ľahšiemu vstrebávaniu liekov, vyliečeným ľuďom zase pomôže po užívaní antibiotík.

Zdroj: Thinstockphotos

Zníženie rizika infarktu

Táto tekutina je mimoriadne bohatá na horčík a draslík, takže ju ocenia aj ľudia, ktorí trpia nízkym krvným tlakom. Zároveň tak znižuje aj riziko infarktu. Kokosová voda reguluje krvný obeh a pomáha zvyšovať dobrý cholesterol.

Krásna a zdravá pleť

Voda z mladých kokosov obsahuje cytokíny a kyselinu laurovú, ktoré sú dôležité ako rastové faktory a ochrana pred tkanivovými poškodeniami. Najmä celebrity ju vyhľadávajú pre jej anti-aging efekt. Vyvažuje hladinu ph a udržiava pokožku hydratovanú a pružnú. Kokosovú vodu môžete nielen piť, ale môžete si ňou pleť aj potierať. Pomôže vám zjemniť vrásky a minimalizuje vznik nových, pomáha aj pri celulitíde, stareckých škvrnách, striách, či ekzéme.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

16:55 NA CHALUPE
17:55 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
17:20 Slečna na stráženie
19:35 Profesionáli II.
20:25 Navždy v mojom srdci
17:00 Áno, šéfe! USA IV.
18:00 Columbo
20:10 Kosti XII.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Najmenší slon na svete
16:50 Skleněné peklo
18:35 Mámy na nože
20:15 Bod zlomu