Nechutí vám obyčajná VODA? 5 tipov, ako ju ochutiť zdravým spôsobom

Nechutí vám obyčajná VODA? 5 tipov, ako ju ochutiť zdravým spôsobom Zdroj: Thinstockphotos
Snažíte sa dodržiavať pitný režim, ale obyčajná voda vám už ide hore krkom? Nekupujte umelo ochutené vody, ktoré sú navyše plné cukru. Vyrobte si vlastné nápoje s pridaním čerstvého ovocia, či voňavých byliniek.

Obyčajná voda je ten najzdravší nápoj, ktorý môžete svojmu organizmu dopriať. Ak si ju ochutíte čerstvými surovinami, zvýšite príjem vitamínov a získate skvelý nápoj, na ktorom si môžete pochutnávať aj pri detoxikačnej kúre. Vyskúšajte niektorý z našich tipov.

1. Citrónovo-mätová voda

Úžasná kombinácia chutí vás naštartuje hneď z rána, ale hodí sa na vzpruhu aj kedykoľvek počas dňa. Postup je jednoduchý. Za hrsť čerstvej mäty podrvte, vložte do džbánu, pridajte šťavu z dvoch citrónov a dolejte vodou. Vodu môžete popíjať ihneď, pretože výrazne chute sa spoja okamžite. Kombinácia citrónu a mäty pomáha ja pri rýchlejšom spaľovaní tukov, zlepšuje trávenie a pomáha aj pri bolestiach hlavy.

Zdroj: Thinstockphotos

2. Kokosovo-ananásová voda

Táto exotická kombinácia vám navodí dovolenkovú náladu a zaručene si jej chuť zamilujete! Na dno džbánu vložte niekoľko plátkov čerstvého ananásu a snažte sa ich popučiť, alebo ich vopred rozmixujte. Pridajte decový pohár kokosového mlieka a dolejte vodou. Dobre premiešajte a dajte na pár hodín zachladiť. Chute sa prepoja a výsledkom bude veľmi chutná limonáda, ktorú si obľúbia aj deti.

Zdroj: Thinstockphotos

3. Pomarančová voda s kiwi

2-3 olúpané kiwi roztlačte, alebo rozmixujte, vložte do džbánu a pridajte šťavu z dvoch pomarančov. Dolejte vodou, dobre premiešajte a dajte vychladiť. Ak vám na nápoji prekáža hustota a väčšie kusy ovocia, môžete si ho preliať cez sitko. Tento nápoj vám dodá množstvo vitamínov, posilní vašu imunitu a podporí aj trávenie.

4. Malinovo-limetková voda

Táto kombinácia je osviežujúca, nemusíte čakať na sezónu malín, môžete použiť aj mrazené plody. Roztlačte za hrsť malín do džbánu, vytlačte šťavu z jednej limetky a dolejte vodou. Pre lepší estetický vzhľad môžete pridať aj niekoľko limetiek nakrájaných na kolieska.

Zdroj: Pinterest

5. Voda s uhorkou a melónom

Uhorková voda je veľmi zdravá, ale nie každému aj chutí. Ak ju skombinujte napríklad so sladkým melónom, získate ochutenú vodu, ktorá vám bude nielen chutiť, ale posilnite ňou aj zdravie. Melón pokrájajte na malé kocky, uhorku na plátky. Polovicu džbánu naplňte melónom a mierne popučte. Pridajte asi polovicu nakrájanej uhorky a dolejte vodou. Vložte na niekoľko hodín do chladničky a môžete popíjať.

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:40 Krimi
07:25 Noviny TV JOJ
06:15 Ninja Factor USA IV.
07:00 Simpsonovci XVI.
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 TOP STAR
05:35 Nákupné maniačky
06:20 TIPOS INFO
05:20 Robošváb II.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
07:00 Maradona
08:45 Vánoční srdce
10:15 Phoebe v říši divů