Zhoďte do jari kilá navyše: Top 7 prírodných spaľovačov tuku

Zhoďte do jari kilá navyše: Top 7 prírodných spaľovačov tuku Zdroj: Thinkstockphotos
Rozlúčte sa s tukovými vankúšikmi, ktoré vás zohrievali počas zimy! K efektívnemu a zdravému chudnutiu využite prírodné spaľovače tuku. Ak pridáte pravidelný pohyb, vysnívané krivky máte na dosah!

Nenechajte sa zlákať drahými doplnkami na chudnutie. Prírodné zdroje vám pomôžu chudnúť zdravo, chutne a bez vedľajších účinkov.

1. Škorica

Škorica podporuje trávenie, bráni zvýšenému ukladaniu tukov v tele, má schopnosť štiepiť tuk a cukor a rozprúdi vám krv v žilách. Svojimi vlastnosťami a omamnou vôňou dokáže uvoľniť napätie a zlepšiť náladu. Vyskúšajte mletú škoricu pridávať do ovsenej kaše, jogurtu, alebo aj do kávy, či čaju.

2. Čili

Malé pálivé papričky obsahujú látku kapsaicín, ktorá spôsobuje charakteristickú štipľavosť.  Zlepšuje metabolizmus, čo oceníte pri chudnutí. Ak si čili doprajte pravidelne, zbaví vás aj chuti na sladké. Má minimum kalórií, takže si ho bez obáv pridávajte do svojich pokrmov.

Zdroj: Thinkstockphotos

3. Zázvor

Zázvor má hneď niekoľko pozitívnych vlastností, medzi mimi aj schopnosť rozpúšťať tukové bunky. Úžasne vám prehreje telo, zrýchli metabolizmus a podporí tráviacu sústavu. Koreň zázvoru môžete použiť na čaj, do rôznych smoothies, alebo pridať do domácich sušienok.

4. Citrón

O zázračných účinkoch vody a citrónovej štavy ihneď po zobudení ste už určite počuli. Urobte si z tohto nápoja každodenný rituál. Zabezpečíte si správne naštartovanie metabolizmu a nadbytočné kilá pôjdu dolu jedna radosť!

Zdroj: Thinkstockphotos

5. Avokádo

Toto ovocie je síce kalorické, napriek tomu je vynikajúcim spoločníkom pri chudnutí. Podporuje metabolizmus a tak sa kalórie spaľujú rýchlejšie. Obsahuje aj látku, ktorá spomaľuje uvoľnovanie inzulínu, čo spôsobuje, že si telo nestihne uložiť všetky tuky. Avokádo je aj sýte, takže po ňom tak rýchlo nevyhladnete.  

6. Ananás

Toto tropické ovocie patrí medzi ideálne doplnky pri chudnutí. Obsahuje enzým bromelín, ktorý doslova vyháňa tuk z tela. Vláknina zase zabezpečí dobré trávenie a pocit zasýtenia. Na konzumáciu si vyberajte len čerstvé plody, konzervované obsahujú priveľa cukru.

Zdroj: Thinkstockphotos

7. Zelený čaj

Kvalitný sypaný zelený čaj má jednoznačne miesto medzi prírodnými spaľovačmi tukov. Urýchľuje spaľovanie a ukladanie tukov v tele a upravuje cholesterol. Namiesto sladidla si doňho pridajte pár kvapiek citrónu a získate priam zázračný chudnúci nápoj.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:25 NAŠI III.
09:45 NAŠI III.
10:30 Dovidenia, stará mama! II.
08:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
08:30 Dr. Dokonalý
09:45 Áno, šéfe USA III.
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Knihy od Stonožky
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře
14:10 Divergence