Biely jogurt je skvelý lekár: Pri akých chorobách vám pomôže?

Biely jogurt je skvelý lekár: Pri akých chorobách vám pomôže? Zdroj: Thinkstockphotos
Možno vás prekvapí, koľko najrôznejších lekárenských prípravkov môžete nahradiť alebo doplniť prospešnými účinkami bieleho jogurtu. Okrem iného je aj skvelým liekom na gynekologické zápaly.

Mikroorganizmy, ktoré nájdete v živých bakteriálnych kultúrach bieleho jogurtu, je hriech nevyužiť. Pomôžu vám v boji proti mnohým akútnym aj chronickým problémom.

Zástupy laktobacilov z jogurtu totiž dokážu vytlačiť nepriateľské baktérie z čreva, udržovať ho v zdraví a pomôcť pri jeho bezproblémovom fungovaní. To však ani zďaleka neznamená len ochranu pred črevným problémami, je to základ vašej imunity. A nielen to.

Čo dokáže biely jogurt?

  • „Napraví“ zníženú imunitu

Dlhodobá liečba antibiotikami, stres alebo výkyvy počasia, to všetko sa môže nepriaznivo podpísať na vašej obranyschopnosti. Prospešné baktérie v jogurte ju znova zvyšujú.

  • Zaberá na vaginálne kvasinkové infekcie

Ak často trpíte vaginálnymi zápalmi, mali by ste biely nesladený jogurt zaraďovať do svojho jedálnička čo najčastejšie.

  • Upravuje mierne zvýšený cholesterol

Pri hraničných a mierne zvýšených hodnotách cholesterolu v krvi pomáha k ich vyrovnaniu pravidelná konzumácia nízkotučného jogurtu.

  • Rozžiari každý typ pleti, aj tú citlivú

Jogurt obsahuje prírodné a jemne pôsobiace zložky, ktoré bezpečne znesie aj tá najcitlivejšia pleť. Doprajte si dvadsaťminútovú jogurtovú masku každý deň, vaša pleť vám za ňu bude veľmi vďačná.

Zdroj: Thinkstockphotos

Náš tip: Ak si nie ste istí správnym výberom, starostlivo preskúmajte zloženie jogurtu. Na obale môže byť napríklad napísané, že výrobok obsahuje probiotiká alebo tiež baktérie Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum. Stačí ale, ak jednoducho obsahuje „živé bakteriálne kultúry“.

Kedy jogurt vynechať

Ak trpíte alergiou na mliečnu bielkovinu, pravidelná konzumácia jogurtu vám zrejme prinesie viac škody ako úžitku. V tomto prípade môžete jogurt nahradiť probiotickými potravinovými doplnkami, ktorú sú bežne dostupné v lekárňach.

Zdroj: blesk.cz

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:45 NAŠI III.
10:30 Dovidenia, stará mama! II.
11:00 Dovidenia, stará mama! II.
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Áno, šéfe USA III.
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře
14:10 Divergence