Ako byť FIT aj v zime? 3 praktiky, o ktorých ste iste nepočuli!

Ako byť FIT aj v zime? 3 praktiky, o ktorých ste iste nepočuli! Zdroj: Thinkstock
Je tu čas plných nosov, chrípky a angíny. Čo presne by sme mali robiť, aby sme sa chorobe oblúkom vyhli? Možno vám naše tipy.

Najlepším lekárom je čas na relax a dobrá nálada. No všetci vieme, že pod vplyvom stresu a povinností si nemôžeme dovoliť relaxovať a venovať sa našim blízkym tak, ako by sme chceli.

Vypiť si čaj s priateľmi, alebo ísť na dlhú prechádzku, nestojí veľa, no takýmto spôsobom zaručene obídete pliagy tohto zimného obdobia. Ako ešte by sme sa mohli chrániť pred vírusmi, ktoré na nás striehnu z každej strany? 

Nedotýkajte sa tváre

Väčšinu baktérií si do tela zavlečieme doslova vlastnoručne. Dotkneme sa niečoho, čoho sa predtým chytil nakazený človek, potom si prstami prehrabneme vlasy, alebo si zívneme a prikryjeme si ústa rukou, a potom naša imunita má čo robiť. Vedci z Atlanty zistili, že riziko nákazy chrípkou môžeme znížiť až o 49 percent tak, že sa prestaneme dotýkať vlastnej tváre.

Noste ponožky

Britská štúdia paradoxne prišla s tvrdením, ktoré sa zrejme nebude páčiť otužilcom, že nosenie ponožiek znižuje predpoklad prechladnutia o vyše 67 percent.

Hoci je otužovanie zdravé, nemali by sme zabúdať na nohy v teple! Studené nohy totiž zaváňajú chorobou a zároveň vysielajú do mozgu signál, že telo treba chrániť pred chladom. Organizmus si v tomto dôsledku vybuduje reakciu horúčky ako sprievodný jav ochladenia tela.  

Zdroj: Thinkstock

Stretávajte sa s priateľmi

Štúdia v Pensylvánii preukázala, že spoločenskí ľudia sú o 75 percent menej napádaní vírusmi, ako tí, ktorí trávia čas bez priateľov. Komunikácia s priateľmi nám vytvára v tele hormón šťastia sertonín, ktorý euforicky vplýva na našu dobrú náladu. Rozhovory s priateľmi nám pomáhajú prekonávať prekážky a cítiť sa lepšie.

Dezinfikujte sa prírodne

Hoci nám reklamy kážu, aby sme si umývali ruky antibakteriálným mydlom, nie je to celkom správne. Celkom iste vysúšajú pokožku a čo je dôležitejšie, toxíny oslabujú imunitu. Preto je ideálne umývať si ruky klasickým mydlom. Na dezinfekciu môžete využiť napríklad aj levanduľový olej.

Môžete žiť zdravo a pritom vyzerať skvelo: Tipy na zdravé raňajky: Zhodíte vďaka nim dve kilá za týždeň

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
07:20 Panelák VIII.
08:35 Simpsonovci II.
09:05 Simpsonovci II.
06:40 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
09:15 Prvé oddelenie
07:40 Rapotáčik
07:50 Sníček
08:05 Okido I.
06:20 On je fakt boží!
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky