S melónom schudnete 4 kilogramy za týždeň!

S melónom schudnete 4 kilogramy za týždeň! Zdroj: Thinkstockphotos
Melón je ako stvorený na diétu v horúčavách. Je chutný, sladký, osviežujúci a k tomu všetkému je zdravý. Poznáte jeho účinky na chudnutie a zdravie?

Červený plod, ktorý chutí azda každému. V lete je melón priam potrebný na uhasenie smädu a hladu. Keďže nikomu počas teplých dní tak nechutí jesť, je melón stvorený na chudnutie. Výhodou je, že ho dostanete kúpiť už aj teraz.

Zelený melón alebo dyňa červená?

Názov melónu sa odborne volá dyňa červená. V každom prípade je tento názov každému známy. Mnohí však nevedia, že melón nie je ovocie, ale zelenina. Táto červená pochúťka obsahuje až 91 percent vody a dužina len 10 percent cukru. A pritom chutí neuveriteľne sladko, takže je ideálny je ukojenie chuti na sladké.

Po konzumácií melónu sa navyše budete cítiť sýto, pretože obsahuje množstvo vlákniny. Organizmus to teda spracuje pomaly a pocit hladu sa dostaví oveľa neskôr. Melón je priam stvorený na chudnutie aj kvôli tomu, že odbúrava tuky. A to vďaka prvkom, ako sú vápnik, draslík, horčík a železo. Ozdravujúce účinky má melón zase vďaka vitamínom skupiny A, B a C.

TIP: Na raňajky si môžete pripraviť melónový šalát z olív, syru a melónu. Zdroj: Thinkstockphotos

Ďalšie výhody voňavej zeleniny:

  • Čistí krv a celý lymfatický systém, čiže pôsobí detoxikačne
  • Obsahuje (ako každý melón) lykopén, betakarotén a vitamín C, ktorý chráni bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov, a tak chráni pokožku a srdce.
  • Pomáha regulácií vysokého krvného tlaku
  • Ozdravujúco pôsobí pri dysfunkcií erekcie u mužov
  • Hrá dôležitú úlohu pri prevencii rakoviny a ochorenia srdca
  • Nepatrí k zelenine, ktorá je chemicky postrekovaná. Z tohto hľadiska je melón naozaj zdravý
  • Vysoký obsah vody melónu napomáha k zvlhčeniu pokožky zvnútra, a tak si zachováte svieži a zdravý vzhľad pokožky
  • Konzumácia melónových jadierok napomáha pri ochoreniach dýchacích ciest
  • Dužina z melónu sa používa pri spálení pokožky slnkom, ale rovnako so z nej môžete urobiť masku na regeneráciu pokožky

Ako držať diétu?

Nezabudnite na to, že všetkého veľa škodí. Preto melónovú diétu držte len päť dní, aby sa neskôr neukázal na vašom tele jo-jo efekt. Pri každom jedle kombinujte iné ovocie a ku všetkému pridajte červenú maškrtu.

Zdroj: Thinkstockphotos

Nezabudnite na to, že melón je najlepšie nechať vychladiť. Studený melón vás nielen osvieži, ale aj nabije energiou. Päť dní určite zvládnete. Veď blahodarné účinky na zdravie a chudnutie docielia efekt: 4 kilogramy dole.

Ak milujete avokádo a chcete zhodiť pár kíl pomocou tohto exotického ovocia, prečítajte si o tom viac TU: Schudnite s avokádom: Malý zázrak v kuchyni

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:45 Súdna sieň
10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
09:30 Kosti VII.
10:50 Letecké katastrofy XIV.
12:00 Profesionáli II.
09:45 Prvé oddelenie
10:35 Nákupné maniačky
12:00 VLCI
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
08:40 Kincsem
10:50 Slunce, seno, erotika
12:45 Tankový prapor