Vitamínová bomba: Vyskúšali ste už medvedí cesnak?

Vitamínová bomba: Vyskúšali ste už medvedí cesnak? Zdroj: Thinkstockphotos
Natrhajte si čerstvý medvedí cesnak a poskytnite telu vitamínovú bombu. Budete sa cítiť zdravo a sviežo.

Medvedí cesnak je na Slovensku pomerne známy, veď rastie v našich lesoch, najmä na tmavých a vlhkých miestach. Zaiste ste ho kde-tu v prírode zazreli: zelené podlhovasté listy a krásne biele kvety. Mnohí si medvedí cesnak môžu pomýliť s konvalinkou (ktorej listy sú jedovaté!) Tá sa však odlišuje od medvedieho cesnaku hlavne kvetmi, ktoré majú iný tvar a sú aj väčšie. Ak si predsa nebudete istí tým, či naozaj máte pred sebou vzácny všeliek, pričuchnite si. Cesnaková aróma sa nedá s ničím iným pomýliť. 

Medvedím cesnakom proti rakovine

V prvom rade sa nepokúšajte na základe názvu hľadať hlavičku cesnaku, pretože rastlina síce vonia ako cesnak, avšak konzumovať sa môžu len listy. Sú pre organizmus veľmi významné, pretože obsahujú podobne látky ako samotný cesnak. Listy tejto vzácnej rastliny obsahujú: vitamín C, alicín a iné látky s obsahom síry, selén, vitamíny B – najmä pyridoxin B6. Listy majú (tak ako ja cesnak) anitbakteriálny, antioxiadčný, protirakovinotvorný, protisklerotický a imunostimulačný účinok na zdravie človeka.

Čo s ním v kuchyni?

Zelené listy medvedieho cesnaku môžete využiť na prípravu studených, ale aj teplých jedál. Najlepšie sú však čerstvé. Dlhé dusenie, varenie alebo pečenie spôsobuje likvidáciu vitamínov, o ktoré sa tak zbytočne pripravíte. Aby ste maximálne využili cennosti medvedieho cesnaku, používajte listy v surovom stave.

Ak máte radi polievky, medvedí cesnak je na tento účel naozaj výborný. Môžete ho pridať do polievky pred jej dokončením. Alebo si ho dajte len tak k chlebíku, do nátierok, alebo do šalátov. Dôležité je pamätať si, aby ste listy nikdy nesušili, pretože sa tým vytráca významná aróma. Radšej ich zabaľte a dajte do mrazničky – tam budú v bezpečí.

Tip ako ho použiť: Domáce pesto

Pripravte si jednoduchú pochúťku z medvedích listov, ktorú môžete použiť priamo na cestoviny ako omáčku alebo na potretie grilovanej ryby či mäsa. Taktiež môžete z domáceho pripraveného pesta vytvoriť výborné predjedlo - chutný šalát.

Zdroj: Thinkstockphotos

Čo budete potrebovať?

200 gramov umytých listov medvedieho cesnaku

50 - 80 gramov nahrubo nasekaných červených chilli papričiek,

200-250 mililitrov repkového oleja

2 kávové lyžičky morskej soli

Dajte všetky ingrediencie do mixéra alebo kuchynského robota. Následne počkajte, kým sa všetko zjednotí. Zmes môžete dochutiť a naplniť do sterilizovaných pohárov a nezabudnite uzavrieť veko. Pesto vám vydrží 3-6 mesiacov.

Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

12:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
11:40 Áno, šéfe USA III.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:55 DEDIČSTVO
12:00 Vražedné Miami II.
13:00 Presne takto o rok
14:00 Dr. House I.
12:15 Medzi nami zvieratkami
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek idú do sveta
11:20 Srdce na správném místě
13:05 Poslední odkaz
14:50 Blbec k večeři