Schudnite s avokádom: Malý zázrak v kuchyni

Schudnite s avokádom: Malý zázrak v kuchyni Zdroj: Thinkstockphoto.com
Možno vám pri pohľade na toto exotické ovocie ani nenapadne, aký poklad to vlastne je! Okrem skvelých jedál si môžete spraviť dokonca aj avokádovú diétu.

Avokádo pochádza z Južnej Ameriky. História používania avokáda siaha do Mexika. Keďže jeho plody svojím oválnym tvarom pripomínajú časť mužských pohlavných orgánov, Aztékovia ho považovali za účinné afrodiziakum. Nazývali ho ovocím plodnosti. U nás ho dostať takmer v každom hypermarkete počas celého roka.

Ako vyberať pri nakupovaní

Ak je avokádo v regáloch obchodov ešte tvrdé, je nezrelé, takže ho doma budete musieť uskladniť a pár dní počkať, než samo dozreje. Nedávajte ho však do chladničky, nechajte ho zabalené, napríklad do novinového papiera, na mieste, kde je izbová teplota. Ak ho potrebujete na okamžitú konzumáciu, vyberajte mäkšie plody. Dajte však pozor na to, aby neboli na niektorých miestach mäkké príliš. Prezreté avokádo má konzistenciu blata a jeho chuť už nie je taká príjemná. Dbajte o to, aby na šupke neboli žiadne fľaky.

Zdroj: Thinkstockphoto.com

Vitamínová bomba

Ak sa pýtate, čím je avokádo výnimočné a prečo ho konzumovať, tak jednoznačne preto, lebo obsahuje množstvo zdravého rastlinného tuku vo forme nenasýtených mastných kyselín (až 30 %). Aj preto je jeho konzistencia jemná, vláčna, akoby maslová. Okrem toho obsahuje množstvo proteínov, minerálov (železo, vápnik, draslík, fosfor), ale aj vitamíny A, B1, B2, B6, C a E. Obsahuje tiež lecitín, ktorý znižuje hladinu cholesterolu, vďaka čomu je vhodný aj pre ľudí s poruchami nervového systému či kardiovaskulárnymi ochoreniami. Lecitín je výborný aj pre vašu pamäť.

Avokádo v kuchyni

Čo s ním v kuchyni a ako ho zaradiť do jedálneho lístka? Možností je hneď niekoľko.

  • Ak potrebujete schudnúť, môžete ním napríklad nahradiť maslo. A to nielen pri priamej konzumácii, ale aj pri pečení. Keďže obsahuje rastlinné oleje, maslo dokonale nahradí. Jeho chuť je tiež veľmi jemná, nevtieravá, takže ho môžete skúsiť použiť aj pri pečení sladkých pokrmov.
  • Najznámejšia pochúťka, ktorá avokádo preslávila, je pomazánka Guacamole, ktorú pripravíte z avokáda, rajčín a limetky. Je výborná napríklad s tortillami. Ako si túto pochúťku pripraviť? Recept nájdete v rubrike AKO NA TO.
  • Šalát s avokádom je fantastický najmä preto, pretože vás naozaj nasýti. Zmiešajte ľadový šalát s sherry paradajkami a avokádom, pridajte kvapku olivového oleja, soli, pokvapkajte citrónom alebo limetkou. Sladkokyslú chuť docielite, ak pridáte ½ čajovej lyžičky melasy (Viac o melase v článku Melasa je doslova zázrak. S čím všetkým pomôže?)
  • Avokádo v palacinkách.  Že to znie zvláštne? Tak potom ich musíte jednoznačne ochutnať. Ako sme spomínali, avokádo sa môže použiť aj pri príprave sladkých pokrmov. Použite ho namiesto oleja a cesto rozmixujte.
  • Avokádo a tuniak: skvelá kombinácia! Avokádo v tomto prípade úžasne nahradí majonézu. So sezónnou zeleninou vznikne naozaj skvelý šalát, do ktorého stačí pridať bylinky, soľ či korenie. Pre efektnejší dizajn môžete šalát servírovať v šupke od avokáda alebo zmes naložiť na listy šalátu.
Máte tip na skvelý domáci recept? Pošlite nám ho!

TV Program

09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
11:00 POLICAJTI V AKCII
09:05 Simpsonovci XXII.
09:30 Simpsonovci XXII.
10:00 Dovidenia, stará mama! II.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
09:05 Pat a Mat
09:15 Medzi nami zvieratkami
09:20 Jojko záchranár
08:10 Mozek v plamenech
09:50 Lagerfeld - důvěrné
11:25 Dívka z románu